İhtiyaç sahibi ailelere yönelik, başlatılan Düzenli Doğal Gaz Tüketim Desteği'nin ilk ödemelerinin başladığını duyurarak, ocak ayında 383 bin haneye toplam 304,5 milyon TL ödeme yapılacağını belirtti.

E-devlet üzerinden başvuruların devam ettiğini belirten Bakan Göktaş, Düzenli Doğal Gaz Tüketim Desteği'nden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların sistem üzerinde Bakanlığa sunulan ‘Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti’ ekranından gerekli bilgileri doldurarak başvuru yapabileceğini duyurdu.

Bakan Göktaş, Düzenli Doğal Gaz Tüketim Destek Programına geçilmesiyle beraber ihtiyaç sahibi vatandaşların yardım programına her ödeme döneminde yeniden başvuru yapılmasına gerek kalmayacağını söyleyerek, “Vatandaşlarımız ikamet ettikleri haneye ait faturalarını ödeme birimlerine ibraz etmeleri yoluyla, ikamet ettikleri ilçeye karşılık gelen tahsisat tutarından düzenli olarak yararlanabilecek” diye konuştu.

Forbes açıkladı! 2024 yılında en çok kazandıracak meslek grupları neler? Forbes açıkladı! 2024 yılında en çok kazandıracak meslek grupları neler?

Düzenli Doğal Gaz Tüketim Desteği'nin hanelere yıllık olarak 1.500 – 3.500 TL arasında ödeme yapıldığını dile getirerek, Ekim/Kasım/ Aralık aylarını kapsayan Ocak ayı ödeme döneminde 383 bin haneye toplam 304,5 milyon TL ödeme yapılacağını belirtildi.

Son olarak hem kiracıların hem de ev sahiplerinin bu uygulamadan yararlanacağını belirten Bakan Göktaş, “Hali hazırda doğal gaz alt yapısı bulunan yerleşim yerlerinde ikamet eden ve hanesinde mesken türü doğal gaz aboneliği bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bu desteğimizi sunmayı sürdüreceğiz” dedi.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Düzenli Doğal Gaz Tüketim Desteği programından faydalanabilmek için, başvuru sahibinin;
Türk vatandaşı olması,
E-Devlet kapısı üzerinden destek programına başvuruda bulunması,
Doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet ediyor olması,
İkamet adresinde ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı bir doğal gaz aboneliği bulunması,
Ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması,
Hakkında ilgili SYD Vakfınca hak sahipliği kararı verilmesidir.

Doğalgaz-3

Editör: Banu Türkmenoğlu