İşgal altındaki İstanbul'un tarihine ışık tutan ve milli mücadelenin futbol ile kenetlenen destansı hikayesini anlatan "Zaferin Rengi" filmi için heyecan dorukta. Usta yönetmen Abdullah Oğuz'un yönettiği film, 1919'da İstanbul'u işgal eden düşman kuvvetlerine karşı verilen direnişin, Cumhuriyet tarihinin en önemli spor başarılarından General Harington Kupası efsanesi etrafında perdeye taşıyor.

35 yıldır atölyesinde yaptığı tasarımlarla kuklacılığı yaşatıyor 35 yıldır atölyesinde yaptığı tasarımlarla kuklacılığı yaşatıyor

Kastamonu Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Dr. Yusuf Öztürk, Fenerbahçe'ye gönül vermiş Kastamonulular olarak bir araya gelerek "Zaferin Rengi" filmini toplu izleyeceklerini duyurdu. Film, Türk halkının milli mücadelesini ve bağımsızlık için verilen futbol dolu direnişi ekrana taşıyor.

fenerlilersinemada

Dernek Başkanı Öztürk, filmin Kastamonulu Fenerbahçeliler tarafından bir araya gelerek izlenmesinin, gelecek kuşaklara bu önemli hikayeyi aktarmanın yanı sıra filmin daha geniş kitlelere ulaşmasına katkı sağlayacağını belirtti. Kastamonulu Fenerbahçeliler, 16 Şubat Cuma günü saat 20:00'de Barutçuoğlu AVM'de buluşarak "Zaferin Rengi" filmini birlikte izleyecekler.

Öztürk'ün açıklamasının tamamı şöyle:

"Zaferin Rengi filmi ,Kurtuluş Savaşı yıllarında verilen mücadelede ; 
Atılan her golün kurşun , Tutulan her topun ,vatan müdafaası için çok önemli olduğu işgal altındaki İstanbul’da futbolla yazılan bir direnişin destanı.

Fenerbahçe’mizin şanlı tarihindeki en önemli futbol başarılarından biri olan ve milli bir zafer etkisi yaratan General Harington Kupası’nın hikayesinin anlatıldığı "Zaferin Rengi" filmi Usta Yönetmen Abdullah Oğuz’un yönetmenliğini yaptığı, 1919 yılında İstanbul'u işgal eden düşman kuvvetlerine karşı örgütlenen insanların Anadolu'da başlattıkları direnişi, Cumhuriyet tarihinin en önemli spor başarılarından olan General Harington Kupası efsanesinin etrafında perdeye taşıyan Zaferin Rengi filmini Kastamonu’lu Fenerbahçeliler olarak ailece hep beraber seyrederek bizden sonraki kuşaklara anlatabilmek aynı zamanda filmin tüm ülkede daha çok sayıda izlenmesini sağlamak için 16 Şubat Cuma günü 20:00 seansında hep beraber Barutçuoğlu AVM’de izleyeceğiz."
 

Editör: Serkan Kebecioğlu