Kastamonu'da 22 Nisan 2024 bugün Nöbetçi Eczane hangisi? Kastamonu'da 22 Nisan 2024 bugün Nöbetçi Eczane hangisi?

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Kastamonu'da Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Bölümü ve doktoru bulunmaması sebebiyle Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören doğuştan bağışıklık yetmezliği gibi ciddi sağlık sorunlarıyla mücadele eden çocuklar, yapılan tedavilerle hastalıklara direnç kazanıyor.

SEAH Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Öner Özdemir, hastanede üç poliklinikte hizmet verdiklerini ve çocuklara gıda ve ilaç alerjileriyle ilgili testler yapıldığını belirtti. Günlük olarak 10-15 hastaya bağışıklığı yükseltici antikor tedavisi uygulandığını aktaran Özdemir, şu ana kadar 200'den fazla hastanın tedavisinin sürdüğünü ifade etti.

Özdemir, bölgenin çeşitli yerlerinden, özellikle Kastamonu başta olmak üzere çocukların bağışıklık sorunlarıyla ilgili olarak hastanelerine başvurduğunu dile getirdi. Hastaların memnuniyeti ve tedavi kalitesinin artmasıyla birlikte SEAH'ın bölgeye sunduğu hizmetin önemli bir ihtiyacı karşıladığını vurguladı.

Hastanede tedavi gören çocuklardan biri olan Down sendromlu Reyyan Beyza Ayan'ın annesi Hatice Ayan, kızlarının SEAH'de başladıkları tedavi sonrası sağlıklarında belirgin bir iyileşme olduğunu ve artık daha az hastalandıklarını dile getirdi. Ayan, SEAH'deki tedavi sürecinden çok memnun olduklarını ve kızlarının artık daha sağlıklı olduğunu ifade etti.

Editör: Serkan Kebecioğlu