Karabük'te emeklileri sevinçten havaya uçuracak karar oy birliğiyle Belediye Meclisi’nde kabul edildi.  Karabük’teki emeklilerin insani şartlarda yaşaması amacıyla Karabük Belediye Meclisi örnek bir karar alarak emeklilerden su alınmamasına kararlaştırıldı
 

EMEKLİ SU FATURASI ÖDEMEYECEK

Karabük'te emeklileri sevinçten havaya uçuracak karar oy birliğiyle Belediye Meclisi’nde kabul edildi.  Karabük’teki emeklilerin insani şartlarda yaşaması amacıyla Karabük Belediye Meclisi örnek bir karar alarak emeklilerden su alınmamasına kararlaştırıldı.
Komşu ilimizde yaşanan bu örnek olacak kararın Kastamonu'da da neden yapılmasın sorusunu gündeme getirdi.


Karabük Belediye meclisi tarafından onaylanan düzenleme, emeklilere yönelik ekonomik zorluklara karşı bir destek olarak öne çıkıyor. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, kentte yaşayan emeklilerin toplu taşıma ve su kullanımından ücretsiz olarak faydalanacaklarını duyurmasının ardından belediye meclisi olağanüstü toplandı ve karar oybirliğiyle kabul edildi. 


Kastamonu'da yaşayan emekli vatandaşların da birçok isteği var. Karabük Belediyesi'nin öncü olduğu bu durumda emekliler için Kastamonu'da da böyle bir karar alınabilir mi? Şu an böyle bir gündem yok fakat bu da olmayacağı anlamına gelmemekte.

Kuraklık köylüleri yağmur duasına çıkardı Kuraklık köylüleri yağmur duasına çıkardı

Editör: Ercan Çatal