Karabük'ün Kastamonulu Belediye Başkanı Rafet Vergili önemli bir uygulamaya imza attı. Vergili, emeklilerden toplu taşıma ve su parası almayacağını duyurdu.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, düzenlediği basın toplantısında emeklilere yönelik yapılan değişikliğe dair açıklamalarda bulundu.

Kastamonu İlim Yayma Cemiyeti'nin 50. yılı kutlandı Kastamonu İlim Yayma Cemiyeti'nin 50. yılı kutlandı

Seçim süreci içerisinde zaman zaman yalan söylentilerin ortaya çıktığını belirten Vergili, “Yıpratmak için 65 yaş üstü bedava olan otobüs ücretlerini seçimden sonra kaldıracakmış. Mahalle gezilerinde sık sık bu sorularla karşılaşmaya başladık. Biz bu güne kadar vermiş olduğumuz hiç bir sözü istismar etmedik veya yerine getiremediğimiz hiç bir söz olmadı. Bu otobüslerin gerçek alınış sebebi de 65 yaş üstüne bedava şehir içi seyahatini sağlamaktı, önceliği buna bağlıydı” dedi.

Vergili, aldıkları karar doğrultusunda emeklilerin maaşlarına iyileştirme yapılana kadar tüm emeklilere yönelik yapılan değişiklikle ilgili şunları söyledi: “İlerleyen günlerde emeklilerin durumlarıyla ilgili hükümet farklı kararlar alıp, iyileştirmeler yapacaktır. Bizde bu iyileştirmeler yapılana kadar Karabük Belediyesi olarak hesaplarımızı inceledik. Emeklilerimizin maaşlarında iyileştirmeleri tamamlanana kadar tüm emeklilere su ücreti bedava olacak ve toplu taşıma da bedava olacak.”

Rafet Vergili kimdir?

Rafet Vergili, 1959 yılında Kastamonu'nun Araç ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Karabük TED Kolejinde tamamlamıştır.1979 yılında iş hayatına atılmıştır. Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında başta Umman, Cezayir, Romanya, İran, Azerbaycan, Suudi Arabistan ve Rusya’da olmak üzere 15 adetten fazla demir çelik tesisinin yapımını gerçekleştirmiştir. Şu anda Karabük Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerini sürdüren demir çelik tesislerinin kurucusudur. 1983-1987 yılları arasında Karabük İşverenler Sendikasında görev yapmıştır. 1989-1992 yılları arasında Karabük Ticaret Odası Başkanlığı görevini yürütmüştür. 31 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Karabük Belediye Başkanı seçilmiş olup Belediye Başkanlığı görevini 2 dönemdir sürdürmektedir.

Kaynak: (İHA)