Türk Hukuk Enstitüsü Kastamonu İl Başkanı Av. Metehan Hamzaoğlu tarafından, terör örgütü ele başı için yapılan özgürlük çağrısına tepki gösterildi.

Yapılan açıklama:

Kastamonu’da 4 Mart bugün elektrik kesintisi var mı? Kastamonu’da 4 Mart bugün elektrik kesintisi var mı?

"Geçtiğimiz günlerde bir grup sözde avukat ve baro temsilcisi tarafından terör örgütü elebaşı, bebek katili ve diğer teröristler için özgürlük çağrısı yapılmıştır.

Yıllardır baroları kendi çiftlikleri haline getirenlerin, ideolojik saplantılarla baroculuğu derebeylik sistemine çevirenlerin, bölücü örgütün sözcüsü gibi hareket edenlerin durumları, ayrıcalıkları sorgulanmalı ve bu durum nihai olarak sonlandırılmalıdır.

Basın açıklaması adı altında milli ve manevi değerlerimize dil uzatanlara ilişkin hukuki süreçler derhal başlatılmalı, çığırtkanlıklarını yaptıkları odaklara da meşru zeminlerde gereken mesaj verilmelidir.

Hiçbir hadsizin, Türk milletinin manevi değerlerini, milli emanetlerini sorgulamasına, tartışmaların içine çekmesine de müsaade edilmeyecektir. Sorgulamaya ve çekmeye çalışanlar ise tarihimiz ve aziz milletimiz nezdinde bedelini mutlaka ödeyeceklerdir.

Türk Hukuk Enstitüsü milli hukuk sistemimize darbe vurmaya, baroları terör örgütünün arka bahçesi haline getirmeye çalışanlara karşı sonuna kadar mücadele etmeyi asli görevi bilmekte olup sürecin takipçisi olacaktır."

Kastamonu Türk Hukuk Enstitüsü

Editör: Mehmet Salman