Kastamonu İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İmam Hatip Okulları ve Okul Aile Birlikleri, Milli İrade Platformunu oluşturan Önder, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı, Tügva, İHH gibi sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa tertip ettikleri sabah namazı buluşması yoğun bir katılımla gerçekleşti.

kastamonudayılınilksabahnamazı (2)

İsmail Bey Cami tıklım tıklım doldu, insanlar cami dışarısında namaza durdu. Pek çok kişinin yer bulamadığı için civar camilere gittiği görüldü..

Sabah namazı İmam ve Müezzinliğini İmam Hatip Lisesi öğrencileri yaptılar.

kastamonudayılınilksabahnamazı (1)

Kastamonu’da 27 Şubat bugün elektrik kesintisi var mı? Kastamonu’da 27 Şubat bugün elektrik kesintisi var mı?

Namaz sonrası zikirler çekildi, ilahiler ve kasideler okundu.

Kastamonu İl Müftüsü Bekir Derin, milli birliğe, dirliğe, kardeşliğe, milli manevi değerlerimize sahip çıkmamız, gençlerimize sahip çıkmamız, onlara güvenmemiz, yarınlara dair umudumuzu yitirmememiz, çalışmaktan geri durmamamız konusunda veciz bir konuşma yaptı.

kastamonuyeniyılsabahnamazı (3)

Sahabeler gibi, Bilal’i Habeşi gibi sırf imanları, Müslüman oldukları için Gazze'de ve dünyanın değişik yerlerinde zulme, soykırıma tabi tutulmaya çalışılan kardeşlerimize sahip çıkmamız, destek olmamız, boykota devam ederek zalimlere karşı durmamız gerektiğine vurgu yaptıktan sonra yaptıkları dua ile camideki program sona erdi.

kastamonuyeniyılsabahnamazı (1)

Namaz çıkışı misafirlere çorba ve simit ikram edildi..

Camilerdeki etkinliklerde şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve Filistin'deki zor duruma dikkat çekildi. Kastamonu'nun Tosya ilçesindeki Mer’aşi Abdurrahman Paşa Camii'nde bir araya gelen vatandaşlar, sabah namazının ardından dualarını şehitler ve Filistin halkı için gerçekleştirdi.

Kaynak: İHA