Projeye 3 Haziran'da start verilecek. Proje hakkında bilgi veren Tapu ve Kadastro 19. Bölge Müdürü Yücel Serdar, yazılı açıklamasında, gelecek vizyonu doğrultusunda akıllı şehirlerin oluşturulmasının önemine vurgu yaptı. Serdar, "Üç boyutlu mülkiyet çalışmalarıyla, mevcut yapıların detaylı bir şekilde modellenerek kat planları, oda büyüklükleri, bağımsız bölümlerin konumları gibi bilgilerin kullanıcılarla paylaşılması hedefleniyor" dedi.

Projenin faydaları arasında, yapıların 3 boyutlu modellerinin görüntülenmesiyle birlikte mimari ve yapısal detaylara erişim kolaylığı olduğunu belirten Serdar, Kastamonu'da düzenlenen bilgilendirme toplantısına birçok kurum ve kuruluş temsilcisinin katıldığını ifade etti. Toplantıda proje hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı ve katılımcıların görüşleri alındı.

Kastamonu'da toprak verimliliği ve hayvan sağlığı konuşuldu Kastamonu'da toprak verimliliği ve hayvan sağlığı konuşuldu

Tapu ve Kadastro Uzmanı Dr. İsmail Dursun'un sunumuyla gerçekleşen toplantıda, projenin önemine ve uygulanma sürecine dair detaylı bilgiler paylaşıldı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yetkilileri, belediye görevlileri, harita kadastro bürolarının temsilcileri ve organize sanayi bölgelerinin temsilcileri gibi çeşitli kesimlerden katılımcılar, projenin başarılı bir şekilde yürütülmesi için iş birliği ve destek sözü verdi.

Kaynak: AA