GMG Kastamonuspor-Iğdır FK karşılaşmasını siyasi parti temsilcileri tribünden takip etti. Başta Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu olmak üzere, AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, CHP Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı ve MHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın maç sonrası yayınladıklarını mesajlarla hem Kırmızı Siyahlılara destek mesajı verdi hem de Kastamonuspor’un siyaset üstü bir kurum olduğunu herkese göstermiş oldu.

“Şampiyonluğu ne kadar istediğimizi gösterdik”

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu Gazi Stadyumu’nda oynanan müsabakayı şeref tribününden takip etti.

Müsabaka sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Vidinlioğlu, “Biz bir olduğumuzda bu takımın şampiyonluğunun önünde duracak hiçbir takım olamayacak” dedi.

Vidinlioğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda: “2. Lig Kırmızı Grup 25. Hafta mücadelesinde Gazi Stadyum'unda ağırladığımız Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübü ile 1-1 beraber kalan GMG Kastamonuspor'umuzun başta son düdüğe kadar savaşmayı bırakmayan futbolcularını ve teknik heyetini, idarecilerini, yöneticilerini tebrik ediyorum. Sahaya koyduğumuz inanç ve hırs şampiyonluğumuzun parolası olacak.

Bugün burada şampiyonluğu ne kadar istediğimizi şehir olarak da gösterdik. Sadece stadyumu değil, stadyum çevresini, sokakları dahi dolduran ve 90 dakika boyunca desteğini esirgemeyen tüm Kastamonu sevdalılarına da gönülden teşekkür ediyorum. Biz bir olduğumuzda bu takımın şampiyonluğunun önünde duracak hiçbir takım olamayacak. Yılmayacağız, vazgeçmeyeceğiz. Biz şampiyon olacağız.”

“Kastamonuspor bizim birleştirici gücümüz”

AK Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, GMG Kastamonuspor - Iğdır FK maçı sonrası açıklama yaptı.

Babaş; “Gol sevincinde de, kalemizdeki golün hüznünde de taraftarımızla omuz omuza maç tribünde izlenir. “GMG Kastamonuspor bizim birleştirici gücümüz. Öyle uzaktan uzağa birlik beraberlik olmaz. Omuz omuza olacaksın. Boğazın yırtılırcasına bağırıp, coşkuyla şarkılarına eşlik edeceksin. Üzüldüğün anlarda el ele verip ayağa kalkacaksın. Sevindiğinde de üzüldüğünde de sımsıkı kenetleneceksin. Yani lafla olmuyor, rol yaparak hiç olmuyor, ne kadar rol yaparsan yap gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu var. Biz halkımızın yanında olacağız demedik, bilfiil her zaman yanında olduk çok şükür. Talip olduğumuz makamlar protokol için değil, halkımıza daha iyi hizmet etmek için… Sayın Cumhurbaşkanımızın hep söylediği gibi, biz halkımıza efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik.  Gönlümüz de dualarımızda galibiyetten, 3 puan alıp şampiyonluğa emin adımlarla ilerlemekten yanaydı. Ama bir puanla kapattık haftayı. Şampiyonluk yarışında evet bu skorla biraz işi zora soksak da henüz hiçbir şey bitmedi. Ben inanıyorum şampiyon GMG Kastamonuspor sezonu şampiyon olarak tamamlayıp, şehrimizi 1.ligde temsil edecek. Hep birlikte, her zaman coşkuyla takımımızı destekleyeceğiz.”

“Her zaman yanındayız”

Uluay’dan Baltacı’ya yanıt: “Belediyede hangi gazetelerin okunmasına müsaade edeceksiniz?” Uluay’dan Baltacı’ya yanıt: “Belediyede hangi gazetelerin okunmasına müsaade edeceksiniz?”

CHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı, GMG Kastamonuspor - Iğdır FK maçını tribünden takip etti.

Karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunan Baltacı şunları söyledi:

“Kastamonuspor’umuzun Iğdır FK ile oynadığı maçı Gazi Stadı’nı dolduran taraftarımızla birlikte büyük bir heyecanla takip ettik. 90 dakika boyunca ortaya koydukları mücadeleden dolayı takımımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Bu hikayenin sonunun şampiyonlukla sonuçlanacağına ve hiçbir gücün buna engel olamayacağına inanıyorum. Her zaman yanındayız GMG Kastamonuspor.”

“Biz şampiyon olacağız”

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, GMG Kastamonuspor – Iğdır FK maçını tribünden takip etti.

Aydın karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“GMG Spor'un, 2. Lig Kırmızı Grup 25. Hafta mücadelesinde Gazi Stadyumu'nda Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübü ile 1-1 berabere kalarak gösterdiği mücadeleyi ve kazanma hırsını takdir ediyorum. Takımın sahaya koyduğu birlik ve azim, bizim için başarı yolunda bir anahtar niteliğinde olacaktır. Bugün burada, şehir olarak ne kadar istekli olduğumuzu bir kez daha kanıtladık. Stadyumu dolduran, sokakları coşkuyla dolaşan ve 90 dakika boyunca takıma destek veren tüm Kastamonu halkına en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Biz birlikte olduğumuz sürece hiçbir güç bizi başarımızın önünden alamayacak. Kararlılıkla ilerleyeceğiz, asla pes etmeyeceğiz. Biz, Kastamonu için şampiyon olacağız."

Editör: Ercan Çatal