Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen imza törenine, İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, İl Müdür Yardımcısı Mücahit Temur, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Cumhur Hakkı Güllü, KDAKP Bölge Koordinatörü Dr. Murat Demirbük, KDAKP Kastamonu İl Koordinatörü Ziraat Yüksek Mühendisi Cihat Sipahi, KDAKP İPYB personelleri Uzman Veteriner Hekim Dr. Emre Demirci, Ziraat Yüksek Mühendisi Şükrü Kaynaş, Ziraat Mühendisi Halit Özgür İhtiyar, Ziraat Mühendisi Feyim Akgün, Gıda Mühendisi H. Serra Çetin ve ÇDE personeli Ziraat Mühendisi Sümeyra Demirel Sarıoğlu ile 250 m2 Sera Kurulumu için hibe desteğine hak kazanan çiftçiler katıldı.

Kastamonu listede dikkat çekti! Kastamonu listede dikkat çekti!

Törende konuşan İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında il genelinde yürütülen projeler hakkında bilgi verdi. Tanrıkulu, Bireysel Hibeler kapsamında 30 çiftçiye 250 m2 Sera Kurulumu için hibe desteği verileceğini belirtirken, projenin KDV hariç toplam tutarının 12 Milyon TL, hibe tutarının ise 8 Milyon 400 TL olduğunu ifade etti. Ayrıca, iklim değişikliğinin tarımsal üretim üzerindeki etkilerinin azaltılması noktasında örtü altı tarımının öneminin arttığını vurgulayarak, üreticilerin pazara sürekli ürün çıkarmalarını sağlamak ve birim alandan elde edilen geliri arttırarak küçük ölçekli çiftçilerin refah ve direncini yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti ve yatırımların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Daha sonra KDAKP İl Koordinatörü Ziraat Yüksek Mühendisi Cihat Sipahi tarafından yatırımcılara, hibe sözleşmesi sonrası yapılacak iş ve işlemler, yatırımcıların dikkat etmesi gereken hususlar, satın alma süreci ve hibe ödeme talep dosyası hazırlama konularında ayrıntılı bir sunum yapıldı. Sunumun ardından yatırımcılardan gelen sorular cevaplandı ve toplu fotoğraf çekimi ile imza töreni sonlandırıldı.

Editör: Serkan Kebecioğlu