Kastamonu’da henüz kullanılmamış bir harf grubundan plaka taşıyan motosiklet trafik ekiplerince yakalandı, trafikten men edildi.

SÜRÜCÜNÜN SÜRÜCÜ BELGESİ OLMADIĞI DA TESPİT EDİLDİ

Kastamonu Polisi denetimlerine her alanda devam ediyor. 6 Haziran 2024 tarihinde kontrol programı çerçevesinde 125.yıl Atatürk Caddesi üzerinde KGYS ile yapılan trafik denetimlerinde ilginç bir durum yaşandı. Olukbaşı Kavşağı istikametinden gelip Sinanbey Kavşağı istikametine seyir halinde bulunan bir motosikletin plakasının Kastamonu’da henüz kullanıma açılmamış bir harf grubu olduğu tespit edildi. KGYS görevlisi tarafından ekiplere bildirilen motosiklet üzerinde çalışma yapan ekipler kısa sürede motosikleti Saraçlar Mahallesi İbni Neccar Sokak üzerinde yakaladı. Yapılan kontrolde sürücünün sürücü belgesi olmadığı da tespit edildi.

Kastamonu'da traktör devrildi, sürücüsü yaşamını yitirdi! Kastamonu'da traktör devrildi, sürücüsü yaşamını yitirdi!

Kastamonu Emniyet (2)-1

KASTAMONU'DA SÜRÜCÜYE 45 BİN 837 TL CEZA KESİLDİ!

Sürücüye; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun Araca sahte plaka takmak veya kullanmak maddesinden 32.170 TL,  Sürücü belgesiz motorlu araç kullanmak maddesinden 12.977 TL,  maddesinden Kask takmamak 690 TL olmak üzere toplamda 45.837 TL idari para cezası uygulanırken motosiklet trafikten men edildi. Sürücü ile ilgili ayrıca Türk Ceza Kanunu’nun 204’üncü maddesine muhalefetten resmi belgede sahtecilik adli işlemlere başlandı.

Editör: Banu Türkmenoğlu