Kaybolan epilepsi hastası için Kastamonu AFAD seferber oldu Kaybolan epilepsi hastası için Kastamonu AFAD seferber oldu

Kastamonu’da bugün şehir merkezinde gerçekleşen kavganın ardından 112 personeline yönelik yapılan saldırıya ilişkin İl Sağlık Müdürü Çağdaş Derdiyok; yaşananları aktararak, kınama mesajı yayımladı.

Kastamonu Merkez Plevne Caddesi üzerinde bilinmeyen nedenle başlayan tartışma sonucu meydana gelen kavgada 1 kişi yaralanmış, olay yerine gelen sağlık ekibinin önünü keserek 112 Ambulansına da  zarar veren şahıs polis ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.

Olay esnasında görevli, Kastamonu Merkez 4 ASHİ nöbetçi personeli olan ambulans sürücüsü Furkan Karaaslan, Paramedik Mehmet Bedirhan Akgün ve Paramedik Emre Sarıcı’nın şiddete mağruz kalması üzerine Kastamonu İl Sağlık Müdürü Çağdaş Derdiyok, yaptığı açıklamada yaşananları kınadı.

“Olayın hukuki takipçisi olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyuyuruz” şeklinde konuşan Derdiyok, yaşananlara yönelik; “Sağlık başta olmak üzere her alanda şiddetin karşısında yer alan bir anlayışla, bu tür kabul edilemez olayların benzerlerinin yaşanmaması ve suçluların en ağır şekilde cezalandırılması için görevini fedakarca ifa eden personelimize yapılan bu elim hadiseyi ŞİDDETLE KINIYORUZ... Olayın hukuki takipçisi olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerine yer verdi.


 

Muhabir: Ercan Çatal