Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Aslı Yüzgeç'in liderliğinde, üniversite öğrencileri İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu bahçesinde özel öğrencilerle basketbol, futbol, yakan top, voleybol ve bowling gibi çeşitli spor oyunları oynayarak, ok atışı yaptı.

KÜ sanatseverlere farklı dünyaların kapısını açıyor KÜ sanatseverlere farklı dünyaların kapısını açıyor

Yüzgeç, projenin amacının öğretim üyeleri ve öğrencilerin, özel gereksinimli bireylerle bir araya gelerek onların motor becerilerini geliştirmek olduğunu belirtti. Projenin bu hedefe ulaşma yolunda önemli bir adım olduğunu ifade eden Yüzgeç, "Bu projeye imza atmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Öğrencilerimizle özel bireyleri bir araya getirerek, onların akranlarıyla kaynaşmasını sağlıyoruz" dedi.

Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden İnci Sumat, düzenlenen oyun aktiviteleriyle özel bireylere hem psikolojik hem de sosyal anlamda destek olmayı amaçladıklarını vurguladı.

Mesut Altıngül ise, eğitici oyunlar aracılığıyla özel bireylerin fiziksel gelişimine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirterek, "Bu oyunlar sayesinde özel bireylerin iletişim becerilerinin artacağını ve dezavantajlarının azalacağını düşünüyoruz" dedi.

Whatsapp Görsel 2024 05 31 Saat 19.13.13 4Bd079Dfozel birey engelleri asıyor

Kaynak: AA