Öğrenciler keyifli, eğitici ve öğretici bir hafta geçirmeleri amacıyla düzenlenen "Dönem Sonu Faaliyet Haftası" aynı zamanda öğrencilerin sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmalarını da sağlıyor. 

YKS'ye 3 milyonun üzerinde başvuru YKS'ye 3 milyonun üzerinde başvuru

Kastamonudönemsonuetkinlikleri1

Öğrencilerin sadece akademik başarısını değil sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel gelişimlerini de destekleyecek etkinliklerin yapılmasının önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, "Bu hafta boyunca öğrencilerimizin yeteneklerini sergiledikleri, birbirleriyle paylaşımlarda bulundukları ve birlikte güzel anılar biriktirdikleri bir süreci tamamlamış olduk. Öğrencilerimizin yarıyıl tatilinden önceki haftayı bu şekilde verimli geçirmesinde emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Kastamonu'nun Tosya ve Küre ilçelerinde karne töreni düzenlendi. Tosya Kaymakamı Uğur Ünsal ve Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Ünsal ve Kavaklıgil, karnelerini verdikten sonra onlara çeşitli hediyeler dağıttı. Ünsal ve Kavaklıgil, öğrencilere tatilde dinlenmelerini ve kitap okumalarını tavsiye etti.Küre ilçesinde Kaymakam Cezmi Kandemir, Belediye Başkanı Salih Turan ve kurum amirleri okulları gezerek, öğrencilerin karnelerini dağıttı. Kandemir ve Turan, öğrencilere bol bol dinlenmeleri ve kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Tosya Ve Küre Karne Töreni

Kastamonudönemsonuetkinlikleri2

Karne coşkusunun yaşandığı eğitim kurumlarından birisi de Bahçeşehir Koleji oldu.  3/A Sınıfı Öğretmeni Ayşe Genç ve öğrencisi Lina Kesercioğlu’nun mutlulukları da objektiflere böyle yansıdı.

Kastamonubahçeşehirkoljeikarnegünü

Editör: Ercan Çatal