Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri, haziran ayında motosiklet denetimlerini artırdı. Yapılan denetlemelerde bin 631 motosiklet ve sürücüsü kontrol edilirken, 963 motosiklete toplamda bin 137 cezai işlem uygulandı. Özellikle kask kullanımı konusunda yapılan denetimlerde 590 sürücüye kask takmamaktan cezai işlem kesildi.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte motosiklet kullanımının artmasıyla birlikte güvenlik denetimlerine ağırlık verildi. Motosikletlerin karıştığı kazaların diğer araçlara göre daha ağır sonuçlar doğurduğu belirtilirken, denetimlerin can güvenliği odaklı yapıldığının altı çizildi.

Yine bir anız yangını, evlere sıçramadan söndürüldü! Yine bir anız yangını, evlere sıçramadan söndürüldü!

Denetimlerde ayrıca tescilsiz motosiklet kullanan 10 kişiye, sürücü belgesi olmadan motosiklet kullanan 91 kişiye, yeterli sürücü belgesi olmadan motosiklet kullanan 57 kişiye cezai işlem uygulandığı bildirildi. Ayrıca kırmızı ışık ihlali, yaya yollarında sürüş, hız kuralı ihlali, muayene süresi geçmiş motosikletler ve sigorta eksikliği gibi diğer konularda da 232 cezai işlem yapıldı.

motosikletlilere ceza yağdı

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların güvenliği için denetimlerin süreceğini ve sürücülerin kurallara uymaları çağrısında bulundu.

Editör: Serkan Kebecioğlu