İnebolu Muhtarlar Derneği Başkanı Emrullah Kuruahmet'in açıklamasına göre, Kaymakam Baycar'ın öncülüğünde başlatılan kampanyaya, İl Genel Meclis üyeleri ve köy muhtarları büyük bir destek verdi.

Kaymakam Baycar, 31 Mart Mahalli Seçimlerinin ardından bir araya geldiği köy muhtarlarıyla yaptığı toplantıda, devletin vatandaşların yanında olduğunu vurgulayarak, köylerin ihtiyaçlarının karşılanması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Toplantıda, iş makinesi alımı için muhtarlar arasında bir bağış kampanyası başlatılması önerisi oy birliğiyle kabul edildi. Kampanya kapsamında muhtarlar, maaşlarının bir kısmını bağışlamaya karar verdi. Bazı muhtarlar 1 aylık maaşlarını bağışlarken, bazıları 2 veya 3 maaşlarını kampanyaya dahil etti. İl Genel Meclis üyeleri de cömert destekleriyle kampanyaya katıldılar.

Muhtarlar, maaşlarının yanı sıra bankadan alacakları promosyonların tamamını da kampanyaya bağışladılar.

Cide'de orman köylüleri "Gal Arısı" hakkında bilgilendirildi! Cide'de orman köylüleri "Gal Arısı" hakkında bilgilendirildi!

Toplantıda, muhtarların bağışlarıyla şimdiden 1 milyon 400 bin lira toplandı. Bankadan alınacak promosyonlarla birlikte toplam bağış miktarının 2,5 milyon liraya yaklaşması bekleniyor. Bu destek, İnebolu Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin köylerin ihtiyaçlarını karşılamasına büyük katkı sağlayacak.

Kaynak: Kadir Yıldırım