İYİ Parti Kastamonu'da istifa şoku! İYİ Parti Kastamonu'da istifa şoku!

Yaptıkları müracaat sonrası toplanan Seçim Kurulu’nun 4 evet 3 red oya karşılık korsan bildiri ve broşürlerin toplatılmasına karar verdiğini duyuran İlke Karabacak, korsan broşürlerin toplatılmasına AK Parti, MHP ve İYİ Parti temsilcilerinin red oyu verdiğini açıkladı. 

“Korsan broşürlerin failleri bellidir. Bugün tescil olmuştur” diyen İlke Karabacak, adli makamlara konuyla ilgili suç duyurusunda da bulunduklarını, ellerindeki kamera görüntülerini sunduklarını kaydetti. 

“BEKLERDİK Kİ MERTÇE BİR KAMPANYA YÜRÜTSÜNLER”
AK Parti, MHP ve İYİ Parti’yi mertçe bir seçim kampanyası yürütmediğini söyleyen Karabacak, “31 Mart seçimlerine 11 gün kaldı. Biz isterdik ki bu seçimde AK Parti, MHP ve İyi Parti adayları mertçe, dürüstçe bir kampanya yürütsün. Ama seçimi kaybedeceklerini anladıklarından bu yana hakkımızda yalan ve iftiraya başvuranlar, baktılar ki ne yapsalar olmuyor, kirli ve kara kampanyayı bir adım daha ileriye taşıdılar. Milletimizi sindirmek, korkutmak isteyenler daha önceki seçimlerde olduğu gibi yine isimsiz, imzasız korsan bildirilerden medet ummaya başladılar” ifadelerini kullandı. 

“İMAMOĞLU VE YAVAŞ ALEYHİNE DAĞITILAN BROŞÜRLER GİBİ”
İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Ankara’da da Mansur Yavaş aleyhine aynı korsan bildiri ve broşürlerin dağıtıldığını belirten Karabacak, “Son iki gecedir apartmanlarımıza, caddelerimize, sokaklarımıza kimlerin organize ettiğini iyi bildiğimiz korsan bildiriler, korsan broşürler dağıttırılıyor. Tıpkı İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, tıpkı Ankara’da Mansur Yavaş aleyhine dağıttırılan korsan bildiriler gibi” dedi. 

“DAĞITTIRANLAR, BELEDİYEDEKİ HER EVRAKIN ALTINDAN ADLARI YANDAŞLARI ÇIKACAK OLANLAR”
Korsan bildiri ve broşürleri dağıttıranların belediyedeki her evrakın altından adları çıkacak olanlar olduğunu söyleyen İlke Karabacak, “İsimsiz, imzasız bu bildirileri dağıttıranlar; Kazandığımızda belediyedeki her evrakın altından adları, yandaşları çıkacak olanlardır. Kazandığımızda inceleyeceğimiz belediyeye ait ihale dosyalarında hangi kirli işlere bulaştıkları ayyuka çıkacak olanlardır. Bu paçavraları, korsan bildirileri dağıttıranların amaçları; şehrimizin huzurunu bozmak, seçmenlerimizi korkutmak, bu şehirde terör estirmektir. Bu paçavraları, korsan bildirileri dağıttıranların amaçları; hepimizin hakkı olan Kastamonu Belediyesi’nin parasını, kaynaklarını 5 yıl daha çalmak, çırpmaktır. Ama unuttukları bir şey var. Onlarla bizim aramızda bir fark var. Biz bu memlekete sevdalıyız, bu memleketin meselesi bizim meselemiz diyenleriz. Onlar ise tek bir oy uğruna yalanın, iftiranın mubah olduğunu düşünen fırsatçılardır” şeklinde konuştu. 

“KORSAN BROŞÜRLERİN PLANLAYACILARI, FAİLLERİ BELLİDİR”
Korsan broşürlerin toplatılması için yaptıkları müracaat gereği Seçim Kurulu’nun toplandığını ve 3 red oyuna karşılık 4 evet oyuyla korsan bildiri ve broşürlerin toplatılmasına karar verdiğini belirten İlke Karabacak, red oyu verenlerin AK Parti, MHP ve İYİ Parti olduğunu söyledi. 
AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin bu kararlarıyla korsan bildiri ve broşürlerin planlayıcısı ve faili olduğunu kabul ettiğine dikkat çeken Karabacak, “Bu kirli propagandanın planlayıcıları, failleri bellidir. Bugün tescil olmuştur. Korsan broşürlerin toplatılması için yaptığımız müracaat gereği Seçim Kurulu toplanmış, yapılan toplantıda AK Parti, MHP ve İYİ Parti temsilcileri bu korsan broşürlerin toplatılmasına red oyu vermiştir. Toplantıdan 4’e 3 korsan broşürlerin toplatılması kararı çıkmıştır” şeklinde konuştu. 

“SUÇ DUYURUSUNDA DA BULUNDUK”
Adli makamlara konuyla ilgili suç duyurusunda da bulunduklarını açıklayan İlke Karabacak, “Biz bu işin peşini asla bırakmayacağız. Bu algı kumpasına karşı suç duyurusunda da bulunduk. Elimizdeki kamera görüntülerini adli makamlarla paylaştık. Hiç kimse merak etmesin. Yalan, kara ve kirli bu propagandaya alet olanlar ve arkalarındaki akılla yargı önünde hesaplaşacağız. Biz kimsenin hakkını yemeyiz, hakkımızı da kimseye yedirmeyiz. Kastamonu’nun Kastamonu’muzun yürekli, vicdanlı insanlarının iradesini kimsenin gasp etmesine, hakkımıza girmelerine izin vermeyeceğiz” dedi.
 

Kaynak: Haber Servisi