16 Şubat tarihinde sona erecek olan Türkiye birinciliğinde erkeklerde ve kızlarda 8’er takım mücadele ediyor. Müsabakalar Merkez Spor Salonu ve Atatürk Spor Salonu’nda oynanıyor.

Levent Eriş’ten ayrılık sonrası ilk açıklama geldi Levent Eriş’ten ayrılık sonrası ilk açıklama geldi

Türkiye Birinciliği’nin açılış seremonisi Kastamonu Merkez  Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Seremoniye İl Milli Eğitim Müdürü Hüsün Gümüş, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Dr. Engin Kaya, Destek Hizmetleri Şube Müdürü Selçuk Alparslan, Personel Şube Müdürü Muhsine Aydın, Sicil Lisans Şube Müdürü Adem Keloğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gürsel Yıldız ve Hentbol İl Temsilcisi Recep Karaçamoğlu katılım sağladı.

İl Birinciliği’nde erkekler kategorisinde Batman Farabi Anadolu Lisesi, Trabzon Spor Lisesi, Isparta Gülkent Anadolu Lisesi, İstanbul Özel Ataşehir Modern Bilimler Akademisi Anadolu Lisesi, Rize Güneysu Spor Lisesi, Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi, Adana Şehit Ahmet-Mehmet Oruç Spor Lisesi, KKTC Yakın Doğu Koleji takımları mücadele ederken; Kızlar kategorisinde ise Kastamonu Pervaneoğlu Ali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Batman Spor Lisesi, Elazığ Özel OSB Bilim Teknik ve İnovasyon MTAL, İstanbul Naim Süleymanoğlu Spor Lisesi, İstanbul Özel Cent Lisesi, İstanbul Ruhi Sarıalp Spor Lisesi, Ankara Özel Bilim Koleji Anadolu Lisesi, Adana Özel Eral Anadolu Lisesi takımları mücadele ediyor.

Gruplarında birinci ve ikinci olan takımlar diğer grubun birinci ve ikincisi ile çapraz müsabakalar oynayacak. Galip gelen takımlar 16 Şubat’ta birincilik ve ikincilik için mağlup olan takımlar ise üçüncülük ve dördüncülük için müsabakaya çıkacak.

Editör: Serkan Kebecioğlu