Kastamonu Yıldırım Beyazıt İlkokulu'ndaki meslektaşları, Ercan Öğretmen için dua ederken, aynı zamanda ilik bağışçısı bulmak için çaba sarf ediyorlar. Toplumun her kesiminden gelen destek çağrılarıyla, umutlarını büyütmeye çalışıyorlar.

HerseyogretmenicinErcan Öğretmen'in durumuyla ilgili bilgi veren bir meslektaşı, "Ercan Öğretmen, sevgi dolu bir insan. Onun için elimizden geleni yapmalıyız. Acil ilik nakline ihtiyacı var ve bizim desteğimize ihtiyacı var. Herkesi duyarlı olmaya ve bağışçı olmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Ercan Öğretmen'in tedavisi için bağışçı olmak isteyenlerin bulundukları ildeki Kızılay'a "Kök hücre bağışçısı olmak istiyorum." şeklinde başvuruda bulunmaları gerekiyor. Unutmayalım ki, bir insanın hayatını kurtarmak için bir kök hücre bağışı yeterli olabilir. Bağışçının cinsiyet ve kan grubu fark etmeksizin, 50 yaş altı ve kanser teşhisi konmamış olması gerektiği, nakil sürecinde bağışçıdan yalnızca kan alındığı belirtiliyor.


Kutsal mesleği kendine amaç edinmiş Ercan Özmeneroğlu’nun hayata tutunması, 6 yaşındaki kızına, ailesi ve sevenlerine tekrar kavuşması için herkesin desteği önemli. Birlikte hareket ederek, umudu büyütebilir ve hayatlara dokunabiliriz. Umut ve dayanışma içinde, Ercan Öğretmen'e destek olmak hepimizin görevi. Kampanyaya Ümit Erdim gibi ünlü isimler de destek veriyor. 
Siz de bir insanın hayatını değiştirmek için adım atabilirsiniz.

Umiterdimdestek

Kastamonu'da 23 Nisan, 12 yılın ardından Gazi Stadı’nda! Kastamonu'da 23 Nisan, 12 yılın ardından Gazi Stadı’nda!

Editör: Serkan Kebecioğlu