16 Temmuz Salı Kastamonu hava durumu, bugün hava nasıl? 16 Temmuz Salı Kastamonu hava durumu, bugün hava nasıl?

30 özel gereksinimli çocuğa sahip anne, çocukları ile birlikte doğanın keyfini çıkarırken ebru sanatı çalışması yaparak unutulmaz bir deneyim yaşadı.

“ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUĞA SAHİP 30 ANNE VE ÇOCUKLARI DOĞADA”

Özel gereksinimli çocuğa sahip 30 anne ve çocukları doğada istedikleri gibi ebru tasarımları yapmanın yanında çocukları ile eğlenceli zaman geçirildi. Projenin yürütücülüğünü yapan Kastamonu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Doç. Dr. Havva Kaçan annelerin ruh sağlığını güçlendirmede bir arada olmalarının paylaşımlarının önemli olduğunu ayrıca taş baskı, takı tasarımı, seramik çalışmaları, bilgisayar, iplik bağlama gibi ebru sanatının da verilen eğitimlerle psikososyal destek sağlamanın yanında becerilerinin gelişmesine katkı sağlayacağını ifade etti.  Açık alanda yapılan tek atölye olması annelerin grup etkileşimleri sağlamada kendilerini ifade etme fırsatı sağladı.

Kastamonu'da Özel Gereksinim Aileler Doğada Buluştu (3)

22 Ağustosta tamamlanacak olan projede her bir atölye de olduğu gibi anneler evlerinden servisle alınarak atölyelere katılmaya devam edecekler. Ebru atölyesinde doğada hem kendileri hem de çocukları ebru sanat çalışması yaptıktan sonra eğlenceli zaman geçirdiler.

Kastamonu'da Özel Gereksinim Aileler Doğada Buluştu (1)

Ebru sanatı eğitimi eğitmen Sinem Durmaz tarafından verilirken Proje ekibinde yer alan Hemşire Gülçin Çalış Gümüş, Araştırma görevlisi, Gamze Kaş Alay, Araştırma Görevlisi Şevval Yeyit ve Hemşire Zeynep Birol annelere rehberlik yaptı. (Banu TÜRKMENOĞLU)

Kastamonu'da Özel Gereksinim Aileler Doğada Buluştu (2)

Editör: Banu Türkmenoğlu