Kastamonu’da 20 Nisan bugün elektrik kesintisi var mı? Kastamonu’da 20 Nisan bugün elektrik kesintisi var mı?

Proje kapsamında berberler atık jiletleri kooperatif logolu cam kavanozlarda biriktirecek, geri dönüşüme gönderilecek jiletlerin geliri ile engelli bireylere tekerlekli sandalye ve öğrencilere eğitim bursu sağlanacak.

Kastamonu Berberler Odası’nı ziyaret eden Kastamonu Geleceğe Nefes Kadın Kooperatifi Başkanı Serap Çerkezoğlu ve üyeler yaptıkları açıklamada şunları kaydettiler: “Kooperatifimizin çalışma alanı ‘geri dönüşüm’ ve ‘sıfır atık’. Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Serdar İzbeli ile yaptığımız toplantıda bu proje fikri oluştu ve hayata geçiriyoruz. Berberlerimiz atık jiletlerini cam kavanozlarda biriktirecekler ve biz bunları geri dönüşüme göndereceğiz. Bu sayede hem doğayı tehlikeli atıktan korumuş olacağız hem de geliri ile insanlara dokunacağız. Kastamonu Berberler Odası Başkanı Cahit Kıcıroğlu’na işbirliğinden dolayı teşekkür ederiz.”

Kastamonu Berberler Odası Başkanı Cahit Kıcıroğlu ise yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Çok anlamlı ve güzel bir projenin paydaşı olmaktan duyduğumuz memnuniyet büyük. 20 ilçemizdeki üyelerimiz ile projeye katılacağız ve atık jiletlerimizi biriktireceğiz. Projenin başka illerde uygulanması için de harekete geçiyoruz. Kastamonu Geleceğe Nefes Kadın Kooperatifi’ne projeden ve işbirliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Editör: Serkan Kebecioğlu