Millî Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin'in de desteklediği bu etkinlikler sayesinde çocuklar, dijital bağımlılıktan uzaklaşarak arkadaşlık bağlarını güçlendirme fırsatı buluyorlar.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen 100 geleneksel çocuk oyununun yer aldığı "Yüz Yüze 100 Çocuk Oyunu" adlı kılavuz kitap ve oyunlara ilişkin hazırlanan videolar, öğrencilerin oyunları öğrenmelerine büyük katkı sağlıyor.

Bu çerçevede, Şehit Burak Kapucuoğlu Ortaokulu bahçesi, geleneksel oyunlarla dolu bir yaşam alanına dönüştürüldü. İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hasan Gümüş, Şube Müdürleri Sayın Vedat Terlemez ve Sayın Halil İbrahim Kara ile birlikte okulda düzenlenen etkinliğe katılarak öğrencilere eşlik etti. Öğrenciler, teneffüs zamanlarında geleneksel çocuk oyunlarını oynayarak keyifli vakit geçirdiler.

Cocukoyunları2

Öğrenciler, satranç turnuvasında kıyasıya mücadele etti Öğrenciler, satranç turnuvasında kıyasıya mücadele etti

Kastamonu İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hasan Gümüş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Öğrencilerimizin geleneksel oyunlarla vakit geçirmeleri, fiziksel ve sosyal gelişimlerine olumlu katkı sağlıyor. Bu oyunlar, çocuklarımızın masumiyetini ve geleceklerini güvence altına almak adına önemli bir araçtır. Tüm okullarımızda geleneksel çocuk oyunlarını yaygınlaştırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu noktada okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Kastamonu Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenecek olan "Geleneksel Çocuk Oyunları" eğitimlerinin, öğretmenlere ve dolayısıyla öğrencilere daha kapsamlı bir şekilde bu oyunları öğreteceği belirtiliyor.

Editör: Serkan Kebecioğlu