Doğanlar Mobilya Grubu, Türkiye'nin köklü markaları İstikbal ve Bellona'yı devralma kararı alarak mobilya sektöründe çığır açıyor. Bu hamle, sektörde büyük bir değişim dalgası yaratırken, yeni sahiplerin planlarıyla sektörde yeni bir dönem başlıyor.

Kastamonu’da ORKÖY kredileri yüz güldürüyor! Kastamonu’da ORKÖY kredileri yüz güldürüyor!

1972'de Hacı Ali Doğan tarafından Çanakkale Biga'da küçük bir mobilya dükkanı olarak kurulan Doğanlar Mobilya Grubu, bugün dünya çapında üretim ve ihracat yapan bir dev haline geldi. Davut Doğan ve İsmail Doğan'ın liderliğinde büyüyen firma, Türkiye'nin dört bir yanında 733 mağaza ve 45 ülkede 109 satış noktasıyla küresel bir oyuncu konumuna geldi.

Şimdi ise Doğanlar Mobilya Grubu, İstikbal ve Bellona gibi sektörün önde gelen markalarını bünyesine katmak suretiyle sektörde yeni bir dönem başlatıyor. Yeni CEO Mustafa Karamemiş liderliğinde, firma hem yurtiçinde hem de uluslararası alanda büyümeyi hedefliyor. Karamemiş, 2024 ve sonrasında 100 yeni mağaza açmayı planladıklarını belirterek, şirketin büyüme stratejisinin ne kadar kararlı olduğunu vurguluyor.

Editör: Serkan Kebecioğlu