Kastamonu'da yaşayan Özgül Salcıoğlu, kendisini banka personeli olarak tanıtan dolandırıcıların tuzağına düşerek mobil bankacılık şifresini paylaştı. Dolandırıcılar, kadının hesabından 130 bin TL çekerek kredi kullandı. Ancak, Salcıoğlu'nun dolandırıldığını fark etmesi üzerine, şahısların kendisine ait maaş ve eşinin mazot parasını geri iade ettiği belirtildi.

Olay, evinde arkadaşlarıyla oturan Salcıoğlu'nun telefonla aranmasıyla başladı. Dolandırıcılar, banka personeli olduklarını söyleyerek sigorta priminin yatırılacağını belirtti ve mobil bankacılık şifresini istedi. Şifreyi veren Salcıoğlu, daha sonra hesabındaki paraların başka bir hesaba aktarıldığını fark etti. Dolandırıcılar, Salcıoğlu'na eşinin maaşı ve mazot parasının çekildiğini söyledi. Kadın, bu durumu anlatınca şahıslar, parayı bir kısmını iade etti. Ancak, Salcıoğlu'nun hesabından nakit avans ve kredi çeken dolandırıcılar, toplamda 130 bin TL'yi aldı.

Özgül Salcıoğlu, yaşadığı olayı anlatırken, "Evde arkadaşlarımla oturuyordum. Bankadan aradıklarını söylediler. Ben de tamam dedim. Sadece mobil uygulama şifremi telefon arama tuşundan girmemi söylediler. Ben de şifreyi girdim, şifreyi girmemle birlikte bütün hesaplarım yok oldu” dedi.

Dolandırıcılar, sigorta primi bahanesiyle kadını kandırdıklarını belirten Salcıoğlu, "Hesap üzerinden kredi çekmişler. Hesaplarım boşaltıldı. Kredilerin ödemeleriyle birlikte hesabımdan 130 bin lira para çekildi” şeklinde konuştu.

NAMUSLU NAMUSSUZLAR
Şahısların hesapta bulunan paraların bir kısmını geri iade ettiğini ifade eden Salcıoğlu, “En azından vicdanlı hırsızlarmış. Maaşı yatırdılar, eşimin de mazot parasını geri iade ettiler” dedi.

Kastamonu'da korkutan kaza: 3 Yaralı! Kastamonu'da korkutan kaza: 3 Yaralı!

Salcıoğlu, diğer vatandaşlara çağrıda bulunarak, "Hiç kimse herhangi bir bankanın uygulamasını ne arama tuşundan ne de başka bir yerden girmesin ya da telefonla arayan kişilerle paylaşmasın. Bu tür görüşmeleri bir anlık dalgınlık sonucunda yapmayın, tuzağa düşmeyin. Hiç kimse şifresini paylaşmasın, ben çok mağdur oldum, kimse de mağdur olmasın” uyarısında bulundu.

Kaynak: İHA