Bu amaç ile koordinasyon ve tarımsal veriler şubesinde görevli, Dr.  Banu Çiçek Bideci, Kadir Çavdar ve Ferhat Özgövercikli tarafından hazırlanan Tarım ve Orman bakanlığı, Hayvancılık Genel Müdürlüğüne sunulan proje ile bu ihtiyaç karşılanacaktır.

 Projenin bütçesi 702.000 TL olup, bunun 564.000 TL'si Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından karşılanmaktadır.  Kastamonu Arıcılar birliğinin ortak olduğu, proje kapsamında, 750 adet üstten yemlikli arı kovanı, 1000 adet ana arı kafesi, 250 adet larva transfer kalemi, 500 adet metal ana arı ızgarası ve 50 adet ana arı işaretleme kalemi gibi ekipmanlar dağıtılacaktır. Bu setlerin dağıtımı, arı sütü üretimi ve ana arı üretimi sertifikasını almaya hak kazanan üreticilere verilecektir.

Tarım Ve Orman Bakanlığı-2

Projenin açılış toplantısına, Koordinasyon ve Tarımsal veriler şube müdürü Uğur Ertop ve İl Müdürü Vekili Mücahit Temur katılmıştır. Eğitim, Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü müdürlüğünden, arıcılık konusunda uzan olan Ziraat Yüksek Mühendisi Ümit Karataş ile teorik ve uygulamalı bir şekilde bir hafta sürecektir.

"Kamuda tasarruf" genelgesi: Neleri kapsıyor? hangi maddeler var? "Kamuda tasarruf" genelgesi: Neleri kapsıyor? hangi maddeler var?

Bu proje Kastamonu arıcılarının ana arı üretimine yönelik daha etkin bir şekilde çalışmalarını sağlayacak ve bölgemizin arıcılık potansiyelini artıracaktır.​

Editör: Banu Türkmenoğlu