Bahsi geçen Aile Hekimliği Birimleri için yerleştirme işlemi, Aile Hekimliği Ek Yerleştirme Komisyonu huzurunda 28/03/2024 tarihinde (Perşembe günü) saat 16:00'da Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü giriş katında bulunan Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Müracaatlar 18/03/2024 tarihinde başlayacak ve 20/03/2024 tarihi mesai bitimine kadar devam edecek. Ek yerleştirmeye katılmak isteyen hekimler başvuru evraklarını Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Evrak Kayıt Biriminde kayıt yaptırdıktan sonra Aile Hekimliği Birimine şahsen teslim edecekler. Posta ve internet yolu ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

MHRS'de yeni dönem: 'Randevuma geleceğim' onayı alınacak MHRS'de yeni dönem: 'Randevuma geleceğim' onayı alınacak

Muvafakat işlemleri birimimizce yürütüleceğinden başvurusu kabul edilen hekimler için muvafakat onayları muvafakat evraklarına istinaden; toplu olarak alınacak olup, ayrıca işlem yapmalarına gerek yok.

Yapılan müracaatlar sonucunda oluşan muvafakat durumunu, tercih öncelik sıralamasını ve hizmet puanını gösteren liste 26/03/2024 tarihinde Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü web adresi üzerinde ilan edilecek.

Yerleştirme işlemi bir komisyon tarafından yürütülecek ve Hizmet Sözleşmesi imzalanacak. Yerleştirme işlemi sonucunda Aile Hekimliği sözleşmesi imzalayan hekimler, 30.12.2010 tarih ve 27801 sayılı Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda işleme tabi tutulacak.

Yerleştirme sonuçları Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü web sayfasında yayınlanacak.

Editör: Serkan Kebecioğlu