Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecine ilişkin kılavuz çerçevesinde, Kastamonu’ya yeni atanan aday öğretmenlere uyum eğitimi semineri kapsamında aday öğretmenlerin görev ve sorumlulukları, ilin temel özellikleri sosyo-kültürel çevre, veli ve öğrenci profili ile Kastamonu’da yürütülen projeler konularında eğitimler verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, okul ziyaretlerini sürdürdü İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, okul ziyaretlerini sürdürdü

Kastamonudaöğretmenadayuyumeğitimi

Aday öğretmenlere Prof. Dr. Selman Tunay Karaman tarafından "Dijitalleşme", Prof. Dr. Hüseyin Yolcu tarafından "Sınıf Yönetimi", Doç. Dr. Zehra Esra Ketenoğlu Kayabaşı tarafından "Özel Eğitim" semineri verildi.

Aynı zamanda aday öğretmenler il kültür gezisi kapsamında Kent Tarihi Müzesi, Vedat Tek Kültür Merkezi, Şeyh Şabanı Veli Camisi'ni ziyaret etti ve "Aybüke: Öğretmen Oldum Ben" sinema filmini izlediler.

Aday Öğretmen Uyum Eğitimi Programı'nın kapanış törenine katılan İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, aday öğretmenlerle Şehit Şerife Bacı Öğretmenevinde bir araya geldi. Programda ayrıca Şube Müdürü Vedat Terlemez, Öğretmenevi Müdürü Adnan Kılıççalar da yer aldı.

Kastamonudaöğretmenadayuyumeğitimi1

Kastamonudaöğretmenadayuyumeğitimi3

Programda konuşan İl Müdürü Gümüş, "Aday öğretmenlerimizin son eğitimlerini tamamlamış bulunmaktayız. Bu eğitimlerle beraber şehrimizi ve kültürel zenginliklerimizi de tanıma fırsatı buldunuz. Bu vesileyle içinde bulunduğumuz bu büyük zenginliği öğrencilerimize aktarma fırsatı kazanmış olacaksınız. Biz sizlerle alanda sürekli beraberiz. Bu bir araya gelişte hep beraber istişare yoluyla problemleri en aza indirmeye çalışırken öğrencilerimizin kendi yetenek ve yeterlikleri doğrultusunda geleceğe güçlü adımlarla ilerlemesine yönelik çaba ve gayretlerinizi görüyoruz. Mesleğe yeni başlamanıza rağmen onlarla kurduğunuz iletişim, geleceğe güçlü adımlarla ilerlerken gösterdiğiniz çaba, gayret ve özveri için hepinize teşekkür ederim. Ayrıca başta Rektörümüz olmak üzere bizlere çok destek veren Kastamonu Üniversitesinin Öğretim Üyelerine, Adaylık eğitimlerinde etkin olarak çalışan Öğretmen Yetiştirme Şube Müdürlüğümüze de teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Editör: Ercan Çatal