Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu bir havanın etkisi altında olacağı tahmin ediliyor. Ancak, Şırnak dışında tüm yurdun aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Bu yağışların bazı bölgelerde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava Sıcaklığı ve Rüzgar Durumu

Yağışlı havanın etkisiyle batı kesimlerden başlayarak iç ve kuzey kesimlerde hava sıcaklığının 4 ila 6 derece azalması bekleniyor. Rüzgar ise kuzey ve batı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, diğer yerlerde genellikle güneyli yönlerden esmesi öngörülüyor. Ancak, Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Uyarılar

  • Kuvvetli yağış uyarısı: Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeybatısı ile Aydın, Denizli, Manisa, Kütahya ve Antalya çevrelerinde ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır.

  • Kuvvetli rüzgar uyarısı: Rüzgarın Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli şekilde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır.

  • Toz taşınımı uyarısı: Doğu kesimlerde toz taşınımı görüleceği tahmin edildiğinden dikkatli olunmalıdır.

Bölgesel Hava Durumu

  • Marmara Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzeyli yönlerden kuvvetli şekilde eseceği öngörülüyor.

  • Ege Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı Ege'de rüzgarın kuzeyli yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor.

  • Akdeniz Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Batı Akdeniz'de rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli şekilde esmesi öngörülüyor.

  • İç Anadolu Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzeyde kuvvetli olabileceği belirtiliyor.

  • Karadeniz Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Batı Karadeniz'de rüzgarın kuzeydoğudan kuvvetli şekilde esmesi bekleniyor.

  • Doğu Anadolu Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, Şırnak dışında bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgede rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği öngörülüyor.

11 Mayıs Cumartesi Kastamonu Hava Durumu

11 Mayıs Cumartesi günü Kastamonu'da kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların akşam saatlerine doğru şiddetlenmesi ve bazı bölgelerde dolu yağışı olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise il genelinde 1°C ile 13°C arasında değişmesi tahmin ediliyor.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Abana hava durumu

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Abana hava durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Abana'da gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 8°C ve en düşük sıcaklık 4°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Ağlı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Ağlı'da gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 13°C ve en düşük sıcaklık 5°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Araç hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Araç'ta kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 8°C ve en düşük sıcaklık 4°C olacak.

Hasan Baltacı: “Kastamonu’yu tribünlere sahip çıkmaya çağırıyorum” Hasan Baltacı: “Kastamonu’yu tribünlere sahip çıkmaya çağırıyorum”

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Azdavay hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Azdavay'da kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 8°C ve en düşük sıcaklık 4°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Bozkurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Bozkurt'ta gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 12°C ve en düşük sıcaklık 7°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Çatalzeytin hava durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin'de gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 13°C ve en düşük sıcaklık 8°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Cide hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 Cumartesi tarihinde Kastamonu Cide'da gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 13°C ve en düşük sıcaklık 7°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Daday hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Daday'da kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 7°C ve en düşük sıcaklık 3°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Devrekani hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Devrekani'de kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 6°C ve en düşük sıcaklık 1°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Doğanyurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Doğanyurt'ta gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 10°C ve en düşük sıcaklık 6°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Hanönü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Hanönü'nde gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 10°C ve en düşük sıcaklık 6°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu İhsangazi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu İhsangazi'de kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 6°C ve en düşük sıcaklık 2°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu İnebolu hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu İnebolu'da gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 11°C ve en düşük sıcaklık 7°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Küre hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Küre'de kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 9°C ve en düşük sıcaklık 4°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Pınarbaşı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Pınarbaşı'nda kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 7°C ve en düşük sıcaklık 3°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Seydiler hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Seydiler'de kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 5°C ve en düşük sıcaklık 2°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Şenpazar hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Şenpazar'da kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 10°C ve en düşük sıcaklık 5°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Taşköprü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Taşköprü'de kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 7°C ve en düşük sıcaklık 3°C olacak.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Kastamonu Tosya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 11 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Tosya'da kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. En yüksek sıcaklık 11°C ve en düşük sıcaklık 6°C olacak.

Editör: Serkan Kebecioğlu