Horma Kanyonu: Doğanın Büyüleyici İncisi Horma Kanyonu: Doğanın Büyüleyici İncisi

Kastamonu Yolkonak Gençlik Kampı, Kastamonu’da her yıl düzenlenmektedir. Kamp merkezi Kastamonu'ya 10 km uzaklıkta bulunan Kadıdağı Yaylası Mevkiinde'dir. Kastamonu şehir merkezi ile kamp alanı yaklaşık 10 dakika sürmekte olup deniz seviyesinden 800 m. yüksekliktedir. Kampta konaklama 4 kişilik, duşu ve tuvaleti içinde bulunan Kastamonu bungalovlarda yapılmaktadır. Kamp 220 kişilik bir kapasiteye sahiptir.
Kampta, Paintball, Oryantiring, Yüksek İp Aktiviteleri, Ata Binme, Doğa Yürüyüşü, Voleybol, Futbol, Geleneksel Türk Sokak Oyunları, El Sanatları, Halkoyunları, Müzik, Tiyatronun yanı sıra; Kastamonu Şehir Gezisi, Daday İlçesi At Çiftliği Gezisi yapılmaktadır.
Kamp doğa kampı olduğu için yılın her döneminde hava oldukça serindir. Dolayısıyla kampa gelirken kampçılar yanlarında kalın giysilerini de (kazak, mont, eşofman vs.) getirmeleri gerekmektedir. Ayrıca temizlik malzemelerini de beraberinde getirmelere gerekmektedir. 
Kamp süresince seminerler de düzenlenmektedir. Kampta düzenlenen seminerler arasında; Tarih Seminerleri, Kişisel Gelişim Seminerleri, Milli ve Manevi Değerler Seminerleri yer almaktadır. 
Ayrıca geziler ve seminerler hava durumu, kamp koşulları ve kampın bulunduğu i̇l veya i̇lçe merkezi̇ndeki̇ di̇nami̇klere göre deği̇şi̇kli̇k gösterebi̇lmektedi̇r.
Yolkonak Kampı Adresi
Kastamonu Yolkonak Kampı, Ankara Yolu 10.km. Kadıdağı Mevkii / Yolkonak Köyü Havaalanı Karşısı / Kastamonu adresinde yer almaktadır. Ayrıca 0366 214 13 17 numaralı telefondan Kamp ile ilgili yetkililerle iletişime geçebilirsiniz.