Kastamonu Üniversitesi, 2023 YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) yerleştirme sonuçlarına göre programları yüzde 99,62 doluluk oranına ulaşarak en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer aldı.

2023 YKS yerleştirme sonuçlarına göre lisans doluluk oranı %99,25 ön lisans doluluk oranı ise %100 doluluğa ulaştı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, “2023 Yükseköğretim yerleştirme sonuçlarının tüm öğrencilerimize, ailelerine ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kastamonu Üniversitesi Ailesine yeni katılan öğrencilerimize Kastamonu’ya hoş geldiniz diyor, eğitim-öğretim hayatlarının başarılar getirmesini diliyorum” dedi.

Kastamonu Üniversitesi'ni her yıl daha ileriye taşıma hedeflerinin ve buna yönelik çalışmaların altını çizen Rektör Topal, “Standardı her geçen gün yükselen akademik programları, alanında en iyi olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren araştırma merkezleri, uzman akademik kadrosuyla Kastamonu Üniversitesi, yayımlanan verilerle birlikte Ülkemizde en çok tercih edilen Üniversitelerimizden biri oldu. Geçmiş yıllara göre her yıl yükselen tercih oranları, yeni açılan programlarımız ve bölümlerimize olan yoğun ilgi görüldüğü üzere bu yılda devam etmektedir. Üniversite yönetimi olarak bizler de öğrencilerimizin ilmi, sportif ve kültürel gelişimini her alanda desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

2023 YKS sonucuna göre Kastamonu Üniversitesi’nin herhangi bir bölüm/programına yerleştirilen adaylar için e-kayıtlar 28-30 Ağustos, şahsen kayıtlar ise 28 Ağustos- 1 Eylül arasında yapılacak.

WhatsApp Image 2023-08-21 at 09.38.26