Toplantıya, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ev sahipliği yaptı. Ayrıca, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Atalan, Prof. Dr. Ömer Küçük ve Prof. Dr. Kasım Yenigün de toplantıya katılanlar arasındaydı. Açılış konuşmasında, Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, üniversitenin kurumsal iyileştirmeleri değerlendirmek ve geleceğe dair planlarını sistematik ve kurumsal bir anlayışla gerçekleştirmek amacıyla dış paydaşlarla bir araya geldiklerini belirtti.

Gelecegi Sekillendirdiler (3)

Toplantının başında Kastamonu Üniversitesi'nin tanıtım filmi gösterildi ve ardından üniversitenin başarıları, devam eden projeler ve özellikle Kastamonu Teknokent, Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü'nün faaliyetleri hakkında kapsamlı bir sunum yapıldı.

Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, konuşmasında üniversitenin sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimini dış paydaşların fikir ve görüşleri doğrultusunda sürekli gelişim ve yenilikçilikle birleştirerek eğitim, araştırma, girişimcilik ve topluma hizmet alanlarında nitelikli bir şekilde çalıştıklarını ifade etti. Ayrıca, üniversitenin şehirle olan iş birliğini artırarak bölgesel kalkınma hedefleri doğrultusunda faaliyet gösteren firmalara eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunduklarını, patent başvurularını artırmak ve teknoloji geliştirme bölgeleri performans endeksinde üst sıralarda yer almak için çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Gelecegi Sekillendirdiler (1)

Rektör Topal, toplumsal katkı ve sosyal sorumluluk alanında da STK'larla iş birliğini güçlendirmek ve sosyal sorumluluk projeleri ile nitelikli eğitim ve kurslar düzenleme hedefinde olduklarını dile getirdi.

Gelecegi Sekillendirdiler (4)

Kastamonu'da sanal sergi "Milletin Zaferi" izleyicilerle buluşuyor Kastamonu'da sanal sergi "Milletin Zaferi" izleyicilerle buluşuyor

Danışma Kurulu Toplantısı'nda paydaşlar, Kastamonu Üniversitesi'nin mevcut durumunu değerlendirerek geleceğe yönelik çeşitli görüş ve önerilerini paylaştılar. Toplantı sonunda, üniversitenin güçlenmesi ve öğrencilere daha geniş olanaklar sağlanması için iş birliği yapma konusunda mutabakata varıldı. (Haber Merkezi)
 

Editör: Serkan Kebecioğlu