Kastamonu Üniversitesi’nin proje kültürünün tabana yayılması amacıyla Proje Destek Ofisi tarafından fakülte ve meslek yüksekokullarında görev alan araştırma görevlisi ve öğretim görevlilerine yönelik TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı eğitimi verildi.

Eğitim, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik öğretim üyesi ve TTO Proje Ofisi Akademik Danışmanı Prof. Dr. Yasemin Çelik Altunoğlu tarafından verildi.

Kastamonu Üniversitesi (2)-27

Eğitimin açılış konuşmasını Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Küçük gerçekleştirdi.

Elaiussa Sebaste  Antik Kenti KÜ’den sorulacak Elaiussa Sebaste Antik Kenti KÜ’den sorulacak

Küçük, Üniversitedeki proje kültürünün yaygınlaştırılması için verilen eğitimlerden, Üniversitenin proje durumundan ve 2209-A projelerinin öğrencilerin proje kültürüne alışması için ne kadar önemli olduğundan bahsetti.

Eğitim programı kapsamında Prof. Dr. Yasemin Çelik Altunoğlu, TUBİTAK 2209-A proje başvuru şartları, başvuru yönetimi ve başvurunun nasıl yapılacağı hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ardından proje başvuru formu üzerinden başvuruda dikkat edilecek hususlar tüm başlıklar üzerinden ele alındı.

Eğitim, soru ve cevap kısmının ardından tamamlandı.

Editör: Banu Türkmenoğlu