Proje süresince, Veteriner Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Özgür Kaynar proje danışmanı olarak, Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Serkan Erol, Veteriner Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Beste Demirci, Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Celal Demir ve Veteriner Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı Arş. Gör İlayda Yıldırım’da araştırmacı olarak destek verecek.

Azdavay'da Hayat Boyu Öğrenme Haftası coşkuyla kutlandı Azdavay'da Hayat Boyu Öğrenme Haftası coşkuyla kutlandı

TÜBİTAK tarafından desteklenmesine karar verilen proje ile diyabet komplikasyonları ve kanser tedavisinde yaygın olarak kullanılan sorafenibin toksik yan etkilerini azaltmada ve/veya önlemede,  silimarinin etkisinin araştırılması amaçlanıyor.

Bu amaç doğrultusunda silimarinin, diyabetin komplikasyonları ve kanser hastalarında kullanılmasına yönelik yapılacak çalışmalara katkı sağlaması hedefleniyor.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, proje çalışmalarından dolayı akademisyenlerimizi tebrik ederek, kaliteli ve nitelikli çalışmalara destekleri için Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a ve YÖK üyelerine şükranlarını sundu. Ayrıca Rektörümüz, proje çalışmalarında kurumumuzu teşvik eden yaklaşımlarından dolayı TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a da teşekkür etti.

Kastamonu Üniversitesi-15

Editör: Banu Türkmenoğlu