Toplantıya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Atalan, Prof. Dr. Kasım Yenigün ve senato üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Kastamonu Üniversitesi’nin 2023-2024 akademik yılını başarılı bir şekilde tamamladığını belirtti.

Rektör Topal, 2023-2024 akademik yılında akademik, kültürel ve spor alanlarında elde edilen başarılardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca kalite standartlarını yükseltme ve sürdürme konusundaki kararlılığına vurgu yaparak, kalitenin ve başarının bir tesadüf olmadığının altını çizdi.

Kastamonu Üniversitesi’nde Olağan Senato Toplantısı (2)

Rektör Topal, konuşmasında üniversitenin akademik ve idari süreçlerinde kalitenin sürekli iyileştirilmesi ve etkinliğin arttırılması gerektiğini belirtti. Gelecek akademik dönemde öğrenci memnuniyeti, akademik başarı, araştırma çıktıları ve idari hizmetlerin kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalara hızla başlanması gerektiğini söyledi. Ayrıca kalite politikalarının gerçekleşmesine yönelik önemli adımlar atıldığını ve 25 Haziran Salı günü dış paydaşların katılımıyla gerçekleştirilen Danışma Kurulu Toplantısı’nda görüşülen konuların Üniversitemizin gelişimi için büyük önem taşıdığını ifade etti.

LGS yerleştirme sonuçları açıklandı LGS yerleştirme sonuçları açıklandı

Açılış konuşmasının ardından, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan tarafından kalite süreçleri ve akreditasyon çalışmaları hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. Sunumda, üniversitenin YÖKAK Kurumsal Akreditasyon Programı çerçevesinde akademik ve idari birimlerinde yürütülen kalite güvence sistemleri ve akreditasyon hazırlıkları ele alındı.

Sunumun ardından Senato Toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesi ile sona erdi.

Editör: Ercan Çatal