Kastamonu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda, "Güçlü Anneler Güçlü Özel Birey" projesi tanıtıldı. Programa çok sayıda davetli katıldı. 

I M G 20240610 W A0065

Proje hakkında bilgi veren Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Havva Kaçan, 600 proje arasından seçilen 68 projeden biri olduklarını belirterek, "Proje 600 projeden 68 proje geçti. Biz kaybedersek fazlalıktan kaybedecektik projeyi. Çünkü çok fazla atölyeler ve anneye hitap edecek eğitimler vardı. Biz bundan endişeliydik. Çok şükür bu projeyi kazandık" dedi.

I M G 20240610 W A0061

Özel Bireyler ve Aileleri Danışma Derneği Başkanı Huriye Boyraz, projenin aileler ve özel bireyler için önemli olduğunu vurguladı. Boyraz, "Bu güzel projede bir aradayız. Annelerimizin rahatlamasına ve çocuklarımızı emanet edeceğimiz, annelerin psikolojisine iyi gelebilecek çok güzel imkanların olduğu bir proje. Kastamonu Üniversitemiz şu anda engelsiz üniversite. Bu projeyi layıkıyla yapma noktasında elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

I M G 20240610 W A0064

Türk Hava Kurumu Şube Başkanı Ahmet Şirin de sivil toplum gönüllüsü olmanın önemine değindi. Şirin, "Sivil toplum kuruluş gönüllüsü olmak çok önemli. Bu anlamda tecrübesi, zamanı, bilgisi olan herkesi gönüllü olmaya davet ediyorum. Güçlü bir sivil toplum yapısı aynı zamanda toplumun güçlü olmasını ve devletin daha iyi yönetilmesini sağlayacaktır" dedi. 

Kastamonu’da 56 bin 560 öğrenci karne aldı Kastamonu’da 56 bin 560 öğrenci karne aldı

Projeye katılma hikayesini paylaşan Şirin, "Kastamonu Üniversitesi’nde TÜBİTAK proje yazma eğitimleri olduğunu öğrendim ve eğitimlere katıldım. Daha sonra Huriye Hanım ile tanıştım ve birlikte proje yazmaya başladık. Bu proje sadece bir proje değil, ailelerimize müthiş bir imkan sağlıyor. Profesörler ve doçentler sizlerle olacak. Proje bittiğinde de kapılar kapanmayacak, yeni insanlarla tanışmış olacaksınız" ifadelerini kullandı.

Doç. Dr. Havva Kaçan, projeye 2022 yılında hazırlık yapmaya başladığını belirterek, "Proje ekip işi. Huriye Hanım’ın desteği ile Ahmet Hoca ile tanıştım. Kendisine teşekkür ederim her daim yanımda oldu. Çünkü proje 600 projeden 68 proje geçti. Eksiklerimizi göreceğiz ve yeni projelerle devam edeceğiz. Bu projeyi TÜBİTAK 4008 kapsamında desteklediği özel çocuk, özel birey, özel birey ailesi, özel eğitimciler ve özel eğitim öğrencilerini kapsayan bir örneklemi var" dedi.

Kaynak: TV366