Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi'nin 19-21 Eylül 2024 tarihlerinde düzenleyeceği 24. Ulusal Turizm Kongresi, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen "2223-B Yurt İçi Bilimsel Etkinlik Düzenleme Desteği" programı kapsamında yapılan değerlendirmede, kongre başvurusu olumlu sonuçlandı. Bu destek, kongrenin ulusal düzeyde tanınırlığını ve prestijini artırarak turizm sektöründeki akademik çalışmaların gelişimine önemli katkılar sağlayacak.

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 24. Ulusal Turizm Kongresi, turizm sektörü ile akademi arasındaki işbirliklerini güçlendirmeyi ve Türkiye'nin turizm potansiyelini daha ileriye taşımayı amaçlıyor. Yurt içinden ve yurt dışından birçok akademisyen ve sektör temsilcisinin katılması beklenen kongre, turizm alanındaki akademik çalışmaların gelişimine ve sektördeki işbirliklerinin güçlenmesine ışık tutacak, katılımcılara değerli fırsatlar sunacak.

Kongre hazırlıklarıyla ilgili bilgi veren Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alptekin Sökmen ise, kongrenin detaylarını paylaştı. Prof. Dr. Sökmen, "Tabitat Turizmi ana temasıyla düzenlenecek olan 24. Ulusal Turizm Kongresi'nde, turizmin farklı alanlarında yapılan araştırmalar, sektörün geleceği ve sürdürülebilir turizm konularında oturumlar gerçekleştirilecek. Ayrıca, katılımcılar için düzenlenecek sosyal etkinliklerle de Kastamonu'nun tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtmayı amaçlıyoruz," dedi.

LGS yerleştirme sonuçları açıklandı LGS yerleştirme sonuçları açıklandı

Ormancılık ve Tabiat Turizmi sahasında ihtisas üniversitesi olduklarını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından Tabiat Turizmi ana temasıyla düzenlenecek olan 24. Ulusal Turizm Kongresi'nin TÜBİTAK tarafından desteklenmesinin büyük bir başarı olduğunu belirtti.

Rektör, projede ve kongrenin düzenlenmesinde yer alan akademisyenleri tebrik ederek, destekleri için Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a ve YÖK üyelerine şükranlarını sundu. Ayrıca, proje çalışmalarında kurumumuzu teşvik eden yaklaşımlarından dolayı TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a da teşekkür etti.

Bu desteğin üniversitenin bilimsel etkinlikler düzenleme konusundaki yetkinliğini ve akademik değerini artıracağını vurgulayan Rektör ayrıca, kongrenin turizm sektörünün mevcut sorunlarına çözüm önerileri sunacağına ve yeni işbirlikleri için önemli bir platform oluşturacağına inandığını ifade etti.

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesine Tübi̇tak Desteği ,

Editör: Mehmet Salman