Kastamonu Üniversitesi sporcuları, buz tırmanışı, buz hokeyi, kar voleybolu, snowboard, curling, biatlon, alp disiplini, kızak ve kayaklı koşu branşlarında düzenlenen Kış Sporları Oyunları'na 71 ilden 689 sporcu arasında yer aldı.

Kastamonuüniversitesikışsporlarındagururlandırdı (2)

Kastamonulu kızlar galip gelmeye devam ediyor Kastamonulu kızlar galip gelmeye devam ediyor

Sporcular; buz tırmanışı, buz hokeyi, kar voleybolu, snowboard, curling, biatlon, alp disiplini, kızak ve kayaklı koşu branşlarında düzenlenen Kış Sporları Oyunları'na 71 ilden 689 sporcu arasında yer aldı.

Bireyselde Naturel Kızak branşında yarışan Hatice Yağmur Önder, gösterdiği üstün performansla Gümüş madalyanın sahibi oldu. Takım müsabakalarında ise erkek ve kadın takımlarımız Naturel Kızak dalında Türkiye İkincisi olarak önemli bir başarı elde etti. Biathlon dalında mücadele eden kadın takımı da üçüncülük kupasının sahibi oldu. Toplamda 3 kupa ile müsabakaları tamamlayan öğrenciler, Kastamonu Üniversitesi'ni gururla temsil etti.

Kastamonuüniversitesikışsporlarındagururlandırdı (1)

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, sporcularımızın gösterdiği bu başarıdan dolayı gurur duyduklarını belirtirken, onları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Editör: Ercan Çatal