Ufuk Avrupa kapsamında, Hacettepe Bilim Merkezi koordinatörlüğünde gerçekleşecek i3 projesi, Avrupa Komisyonu tarafından 300 bin Avro hibe ile desteklenmiş olup, 24 ay sürecek. Proje, "The European Researchers' Night" ve "The Researchers at Schools" etkinlikleriyle öne çıkacak.

Kastamonu Üniversitesi'ni temsilen projede yer alan Doç. Dr. Gökhan Kaya'nın yanı sıra, Eğitim Fakültesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Burcu Karabulut Coşkun, Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Çite ve Arş. Gör. Seda Çalık da araştırmacılar arasında yer alıyor.

Doç. Dr. Gökhan Kaya, projenin amacının "Avrupa genelinde araştırmacılarla toplum arasında etkileşimi artırmak ve bilimi genç nesillere sevdirmek" olarak belirtirken, projenin Kastamonu Üniversitesi için büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurguladı.

Bu önemli projede yer alan akademisyenler, bilim ve eğitim alanındaki yenilikçi çalışmalarıyla uluslararası arenada üniversitemizi başarıyla temsil edecek.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, proje çalışmalarından dolayı akademisyenlerimizi tebrik ederek, bilim odaklı çalışmalara, uluslararasılaşma hedeflerine ulaşma ve proje destekleri için Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a ve YÖK üyelerine şükranlarını sundu. Ayrıca Rektörümüz, proje çalışmalarında kurumumuzu teşvik eden yaklaşımlarından dolayı TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a da teşekkür etti.

İŞKUR'dan Tosya'da “İş Arama Becerileri” eğitim paneli İŞKUR'dan Tosya'da “İş Arama Becerileri” eğitim paneli

Editör: Serkan Kebecioğlu