Kastamonu Sulama Birliği, beton işleri, elle kanal temizliği, kanal bakım onarımı ve su dağıtımı kontrollerini yapabilecek süreli işçi alımı yapıyor.

Zirai Sulamacı mesleğinde 3 kişinin istihdam edileceği alımlarda, işin süresi 3 ay olarak belirlenirken işe alınan kişiye asgari ücret verileceği açıklandı.

İlan şartlarını taşıyan adaylar; 6 Mayıs tarihine kadar İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden, hizmet noktalarından ve ALO 170 hattı üzerinden başvuru yapabilecek.

Başvuranlardan istenen belgelere sahip olup olmadıklarına ilişkin kontrolün yapılmasının ardından belgesi tam olan adaylar noter kurasına dahil edilecek.

İstenen belgeler için ise son teslim tarihi 8 Mayıs olarak belirlendi.

Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dahil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderileceği belirtildi.

Kastamonu’da 207 yer denetlenirken 884 şahıs kontrol edildi! Kastamonu’da 207 yer denetlenirken 884 şahıs kontrol edildi!

Kura çekimi 9 Mayıs Çarşamba günü saat 15:00’te Kastamonu 2. Noterlik Binası’nda gerçekleştirilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

-Beton işleri, elle kanal temizliği, kanal bakım onarımı ve su dağıtım kontrollerini yapabilen,
-Gece vardiyalı olarak çalışabilen
-En az B sınıfı ehliyete sahip olan ve aktif araç kullanabilen
-Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde ikamet eden

Tercihen ise bölge köylerini bilen, sulama sahasında ikamet eden, tarla işlerinden anlayan ve çiftçiyle iletişimi iyi olan Zirai Sulamacı mesleğinde eleman alınacak.

Editör: Ercan Çatal