Kastamonu öğretmenevinin adı, yeni binayla birlikte değiştirilerek Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarından Şerife Bacı'nın adını taşıyan 'Şerife Bacı Öğretmenevi' olarak yeniden adlandırılmıştır. Şerife Bacı, Türk Kurtuluş Savaşı döneminde Kastamonu'nun Millî Mücadele için önemli bir merkezi olan İnebolu ilçesinde yaşamış ve milli mücadeleye büyük katkıları olan önemli bir kahramandır.

Kastamonu Şerife Bacı Öğretmenevi, 3 adet suit daire, 18 adet duble oda, 47 adet iki kişilik ve 10 adet 3 kişilik oda olmak üzere toplamda 152 yatak kapasitesine sahiptir. Bu sayı, çeşitli seminerler, spor grup müsabakaları ve toplu organizasyonlar gibi durumlarda ek yataklarla birlikte 160'a ulaşabilmektedir. Otel odaları modern olanaklarla donatılmış olup, televizyon, minibar, telefon, fön makinesi, wc, duş ve 24 saat sıcak su gibi imkanlara sahiptir. Suit daireler, yatak odası ve salondan oluşmaktadır.

Kastamonu öğretmenevinde yılda ortalama 25.000 kişi konaklamaktadır ve konaklamalar üyeler, üye yakınları, kamu personeli, bakanlık müfettişleri ve diğer kamu görevlileri arasında dağılmaktadır. 200 kişilik tam donanımlı seminer salonu şifreli kanal yayını da yapabilmektedir. Ayrıca, 25 kişilik toplantı salonu projeksiyon ve ses sistemi ile donatılmıştır.

Kastamonu öğretmenevinde iki ayrı restoran, 200 kişilik çay bahçesi ve 200 kişilik oyun salonu da bulunmaktadır. Oyun salonunda bir adet bilardo masası mevcuttur. Ayrıca, 30 kişilik kafeterya da hizmet vermektedir.

Ek olarak, kurumlarına ek şube olarak yaklaşık 10 km uzaklıktaki Kastamonu'nun en güzel manzaralı yerinde bulunan ve İl Özel İdaresine ait olan Doğa Kültür Köyündeki Otel ve Restoran binaları, 20.10.2015 tarihinde 10 yıllığına Şerife Bacı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından kiralanmıştır. Bu mekan, yapılan tadilat ve onarımların ardından 25 odalı ve 66 yataklı bir otel, 200 kişilik bir restoran ve çay bahçesi olarak hizmete açılmıştır ve faaliyetlerine devam etmektedir.

Kastamonu Şerife Bacı Öğretmenevi Adresi, Kastamonu Şerife Bacı Öğretmenevi telefonu, Kastamonu Şerife Bacı Öğretmenevi iletişim bilgileri

Kastamonu Öğretmenevi telefon numarası, mail adresi ve açık adresine aşağıda ulaşabilirsiniz.

Telefon Numaraları: 0 (366) 212 45 13 / 0 (553) 898 64 40

Mail adresi: [email protected]

Adres: İnönü, Öğretmenevi Caddesi No:10 Kastamonu Merkez