Kastamonu Şeker Fabrikası

Temelleri 1957 yılında Adnan Menderes tarafından atılan Kastamonu Şeker Fabrikası, o dönemler bin 200 ton pancar işleme kapasitesine sahipken günümüzde fabrikada yapılan iyileştirmeler dolayısıyla 3 bin 600 ton pancar işleme kapasitesine varmıştır. Kastamonu Şeker Fabrikası günde 3 bin 600 ton pancar işlemektedir. Kastamonu Şeker Fabrikası’na bağlı 4 bölge şefliği bulunmaktadır. Bu bölge şeflikleri Devrekani, Taşköprü, Çankırı ve Kastamonu Merkez’de yer almaktadır. Bölge şeflikleri vasıtasıyla pancar ekimi ve tesellümü yapılmaktadır.

Kastamonu Şeker Fabrikası, günde ortalama 450 ton şeker üretmektedir.  Ayrıca Kastamonu Şeker Fabrikası, “Helal Gıda” ve “Gıda Güvenlik Sistemi Sertifikasyonu FSSC 22000” belgelerine sahiptir.

 

Kastamonu Şeker Fabrikası Nerede?

Kastamonu Şeker Fabrikası, İnönü Mahallesi Taşköprü Yolu 17. Km, 37100 Kastamonu Merkez adresinde konumlanmıştır.

Kastamonu Şeker Fabrikası Çalışma Saatleri

Kastamonu Şeker Fabrikası hafta içi 08:30-17:30 saatleri arasında faaliyetlerini sürdürmektedir. Fabrika, hafta sonları kapalıdır.

Kastamonu Şeker Fabrikası İşçi Alımı

Sürücüler dikkat! İşte yeni trafik cezaları Sürücüler dikkat! İşte yeni trafik cezaları

Kastamonu Şeker Fabrikası bir kamu iktisadı teşebbüsüdür. TÜRKŞEKER, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kurulmuştur ve Türkiye Cumhuriyeti’ndeki şeker fabrikaları TÜRKŞEKER bünyesinde faaliyet göstermektedir. Bu doğrultuda Kastamonu Şeker Fabrikası işçi alımlarını TÜRKŞEKER’in resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz. TÜRKŞEKER; işçi alımları hakkında belirli aralıklarla, ihtiyaç halinde işçi alımı hakkında duyuru yapmaktadır. Kastamonu Şeker Fabrikası işçi alımı genellikle İŞKUR üzerinden açılan ilanlar yoluyla gerçekleşir. TÜRKŞEKER’in duyurusu sonrasında İŞKUR üzerinden ilan açılır. Açılan ilanlarda genel ve özel şartlar yer alabilir. Şartları karşılayan adaylar başvurularını yaparak Kastamonu Şeker Fabrikası’nda çalışma fırsatı yakalayabilirler. Ayrıca tüm kamu kurum ilanlarını “Kamu Personeli Alım İlanları”nın web sitesinden de günlük olarak takip edebilirsiniz.