Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından desteklenen "Hedefe Birlikte Yürüyoruz" projesi kapsamında, Şehit Şerife Bacı Ortaokulu öğrencilerine yönelik "Meslek Tanıtım ve Kariyer Günleri" adı altında gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilere doktorluk mesleği tanıtıldı.

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Mdr. Yrd. Dr. M. Fatih Şerifoğlu, Şehit Şerife Bacı Ortaokulu'nu ziyaret ederek öğrencilere mesleki deneyimlerini aktardı. Şerifoğlu, doktorluk mesleğine giden yolculuğunu ilkokul yıllarından başlayarak detaylı bir şekilde paylaşırken, mesleğin güzel yanlarına ve karşılaşılan zorluklara da değindi. Öğrencilerin merak ettikleri soruları samimiyetle cevaplayan Şerifoğlu, onlara mesleğe dair önemli ipuçları verdi.

Okul Müdürü Halit Özden, etkinliğin öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal ve mesleki rehberlik bağlamında gelişimlerine katkı sağladığını belirterek, Şerifoğlu'na teşekkür etti. Özden, öğrencilere hedef belirleme ve bu hedeflere ulaşma konusunda sabır ve gayret göstermeleri gerektiğini vurguladı.

Beyliklerin dünyasından Kastamonu... Beyliklerin dünyasından Kastamonu...

Editör: Serkan Kebecioğlu