Şeyh Şaban-ı Veli doğduğu toprakta anıldı Şeyh Şaban-ı Veli doğduğu toprakta anıldı

Kastamonu Pınarbaşı Dernekler Federasyonu, yeni bir döneme giriş yapıyor. Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongre, önemli kararların alındığı bir platform oldu.

Kongrenin yönetimini Pınarbaşı Urva Köyü Dernek Başkanı Nihat Kayıkçı üstlendi. İstiklal Marşı ve Şehitlere saygı duruşunun ardından kongre divan başkanlığı Rıfat Çetin ve Hüsnü Keskin tarafından üstlenildi.

Gelir gider, denetim raporlarının sunumunun ardından, tek liste olarak katılan Sadettin Şimşir’in yönetim listesi üyelerin oylarına sunuldu. Üyelerin onayıyla Sadettin Şimşir ve ekibi, Pınarbaşı Dernekler Federasyonu'nun yeni başkanı ve yönetimi olarak belirlendi.

Eski başkan Tahsin Baki, yapılan faaliyetleri değerlendirerek gençlerin sivil toplum içinde daha fazla yer alması gerektiğine vurgu yaptı. Yeni başkan Sadettin Şimşir ise Pınarbaşı ilçesinin birlik ve beraberliğini sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Yeni dönemde gençlik ve kadın kollarının federasyon bünyesinde kurulacağını ve yoğun bir çalışma temposuyla hizmet edileceğini dile getirdi.

KASTAMONU PINARBAŞI DERNEKLER FEDERSYONU'NDA SADETTİN ŞİMŞİR DÖNEMİ

Sadettin Şimşir, başkanlık görevinin sorumluluğunu bilerek, herkesin destek olmasını istediğini ifade etti. Ayrıca, katılım sağlayan dernek başkanlarına, katılımcılara ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi'ye teşekkürlerini iletti.

Editör: Serkan Kebecioğlu