Özel Kastamonu Nefes Hastanesi üroloji uzmanları, Eskişehir ve Samsun'dan gelen hastalar üzerinde gerçekleştirdikleri rezum tedavisi hastaları sağlığına kavuşturdu. Eskişehir'den gelen 59 yaşındaki bir hastada 83 gram, Samsun'dan gelen 63 yaşındaki bir hastada ise 73 gram prostat tespit edildi.

Kastamonulu 65'lik gencin sırrı 'kan bağışlamak' Kastamonulu 65'lik gencin sırrı 'kan bağışlamak'

Rezum tedavisi, tek seanslık bir uygulama olup yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Tedavi sonrası hastalar aynı gün evlerine gönderilerek normal yaşamlarına devam edebilmektedirler.

Nefes Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Emin Kemal Küçük, "İyi huylu prostat hastalarında uygulanan en güncel tedavi yöntemi rezum (su buharı) tedavisi. Batı Karadeniz'de sadece hastanemizde bu yöntem uygulanıyor. Eskişehir ve Samsun'dan gelen hastalarımızı muayene ettikten sonra bu tedavi yöntemine uygun olduklarını gördük. Hastalarımıza yapılan işlem 15 dakika kadar sürdü ve şifa ile taburcu ettik." açıklamasında bulundu.

Dr. Küçük ayrıca, "Tedavi sonrası 10'uncu günden itibaren prostat kendi kendine küçülmeye başlıyor. 1'inci ay ile 3'üncü ay arasında net olarak sonuç alınmış oluyor. Şu ana kadar gösterilmiş bir yan etki de yok." şeklinde konuştu.

Editör: Serkan Kebecioğlu