Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli, kadınların güvenliği ve bilinçli tüketici olmaları konusunda bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirdi. Ayrıca, UYUMA aplikasyonunun kullanımı ve faydaları hakkında da detaylı bilgi verildi.

Kastamonu Narko Uyuma Dedi̇ (4)Kastamonu Narko Uyuma Dedi̇ (2)Kastamonu Narko Uyuma Dedi̇ (3)

UYUMA UYGULAMASI NEDİR?

Uyuşturucu madde kullanımı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de başta gençlerimiz olmak üzere toplumumuz açısından büyük tehlike arz etmektedir. Uyuşturucu ile etkin mücadelede kolluğun suç ile mücadelesi kadar, toplumumuzun bu konuda bilinçlendirilmesi de kaçınılmazdır.

Başta gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızı bu konuda bilinçlendirmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü'nün tamamen yerli ve milli bir yazılımla gerçekleştirdiği, akıllı telefonlardan Google Play Store ve Apple sanal mağazalarından ücretsiz olarak temin edilebilen UYUMA Uygulaması aktif hale getirildi.    

Projenin Amacı

Kastamonu’da 9 Nisan bugün elektrik kesintisi var mı? Kastamonu’da 9 Nisan bugün elektrik kesintisi var mı?

UYUMA projesi, teknolojik imkânlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amacıyla hazırlandı. Bu proje ile uyuşturucu suçlarına daha seri müdahale imkânı sağlanması hedeflenmiştir.

Uygulamanın önemli özelliklerinden biri ise bildirim yapanın kimlik bilgilerinin kesinlikle gizli kalması, bildirim yapanın numarasının görünmesi ve soruşturmanın hiçbir aşamasında üçüncü kişiler tarafından kesinlikle bilinmeyecek olmasıdır.

Editör: Serkan Kebecioğlu