Havacılık öğrencileri sektör temsilcileri ile buluştu! Havacılık öğrencileri sektör temsilcileri ile buluştu!

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından, bağlı okul/kurumların proje yazma ve yönetme yeterliliklerinin artırılması ve Erasmus+ Programı 2024 teklif çağrısı döneminde proje başvuru sayısı ve içeriğinin zenginleştirilmesi amacıyla Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA122- Okul Eğitimi) Eğitimleri veriliyor. Bu kapsamda Müdürlük ARGE Ekibi Öğretmenlerinden Mahir Emre Doğuş tarafından müdürlük toplantı salonunda öğretmenlere Okul Eğitimi Alanında Erasmus+ KA122 Projesi Yazma ve Hazırlama Eğitimleri bugün gerçekleştirildi.

Kastamonumemdeprojeyazmavehazırlama (2)

Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA122- Okul Eğitimi) Proje Yazma ve Hazırlama Eğitimleri sayesinde daha önce Erasmus+ programına katılım sağlamayan okullarda kısa dönemli olarak proje yapma imkanına sahip olabilecekler. Bu eğitimler sayesinde proje hazırlayan okul sayısı artırılması hedefleniyor.

Kastamonu’nun hibe desteklerinden azami fayda sağlaması, ulusal ve uluslararası fonlara başvuru kapasitesinin artırılması, proje hazırlama ve başvuru süreçlerinde öğretmenlerin proje yazma becerilerinin geliştirilmesi amacıyla Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitim faaliyetleri düzenlenmeye devam edilecek.

Editör: Ercan Çatal