Kastamonu İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş başkanlığında müdürlük toplantı salonunda kurum idarecileri ile haftalık planlama ve koordinasyon toplantısı yapıldı.

Toplantıda, geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci'nin açılışını ve aynı zamanda ilk dersini yaptığı Kastamonu Öğretmen Akademileri'nin yapacağı çalışmalar görüşüldü. Dilimizin Zenginlikleri projesinde faaliyet takvimine göre yapılan çalışmaların gerçekleşme durumları, geleneksel çocuk oyunlarının okul bahçelerinde yeniden hayat bulması amacıyla okullarımızın yaptığı ve yapacağı çalışmalar ele alındı.

İş birliğini güçlendirmek ve Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşılmasına katkı sağlamak amacıyla diğer kurum ve kuruluşlarla imzalanan ve imzalanması planlanan protokollerle ilgili hususlar görüşüldü. Milli Eğitim Bakanlığınca yakın zamanda başlatılan Sosyal Sorumluluk Programı'na okulların katılım durumu ve faaliyet planları değerlendirildi. Ayrıca okul sporları, yerel, ulusal ve uluslararası projeler, hizmet içi eğitim faaliyetleri konuları da görüşülen konular arasında yer aldı. 

Abdurrahmanpaşa Lisesi velilerinden yurt tepkisi.. Abdurrahmanpaşa Lisesi velilerinden yurt tepkisi..

İl Müdürü Gümüş gösterdikleri ekip çalışmasından ötürü yöneticilere teşekkür ederek, soru ve önerilerin alınmasının ardından başarılar dileyerek toplantıyı sonlandırdı.

Editör: Ercan Çatal