Küre ilçemize giden Gümüş, Halk Eğitim Merkezi, Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleriyle bir araya geldi.

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Küre ilçemizde Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerini ziyaret etti. Halk Eğitimi Merkezi ziyareti esnasında İl Müdürüne İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yaşar Dolapcı, Şube Müdürleri Hasan Sarıahmetoğlu ve Mehmet Sait Aydın, Küre İlçe Millî Eğitim Müdürü Oğuz Yılmaz eşlik etti.

Halk Eğitimi Merkezi birimlerini dolaşarak kursiyerler ile bir süre sohbet eden İl Müdürü Hasan Gümüş, "Toplumumuzun her kesimine eğitim fırsatları sunarak bireylerin gelişimine katkı sağlayan bu kurumlarımızda her yaş grubunda insanın çeşitli beceri ve yeteneklerini geliştirebileceği geniş bir yelpazede eğitim fırsatı sunulmaktadır. Yaşam boyu öğrenmeyi teşvik eden Halk Eğitimi Merkezlerimiz sayesinde sizler de sürekli kendinizi geliştirip yenileyerek aynı zamanda toplumsal kalkınma için de önemli bir katkı sağlıyorsunuz. Burada edindiğiniz bilgi ve becerilerle Anadolu'muzun güzelliklerini yeniden üreterek yaşatıyorsunuz. Türkiye Yüzyılı'nda kültürel mirasımızı yaşatıp bu mirasımızdan güç alarak yeni ürünler üreten kursiyerlerimizi görmek bizleri mutlu ediyor." ifadelerini kullandı. 

Kursiyerlerin çalışmalarını inceleyerek emekleri ve uğraşları için teşekkür ettikten sonra kursiyer ve öğretmenlerimize başarılar diledi.

'Depremzede öğrencilerle buluşuyoruz' 'Depremzede öğrencilerle buluşuyoruz'

KÜRE ÇOK PROGRAMLI LİSESİNDE ÖĞRETMENELERE ZİYARET

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, okul ziyaretlerini Küre Çok Programlı Anadolu Lisesi ile sürdürdü.

Okul Müdüründen okuldaki çalışmalar hakkında bilgi alan İl Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, okulun birimlerinde yaptığı incelemelerin ardından ziyaretinin sonunda öğretmenler odası buluşması kapsamında öğretmenlerle bir araya gelerek eğitim öğretim süreçleri ve akademik başarının, sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin artırılmasına yönelik çalışmalar üzerine sohbet edip öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinledi.

Gümüş, "Çocuklarımızın ve gençlerimizin kalplerindeki gurur ve güven duygularını eğitimle pekiştiriyorsunuz. TEKNOFEST, TÜBİTAK vb. projelerde öğrencilerimizin merak ve motivasyonuyla yer almanız ülkemizi daha aydınlık geleceğe taşıyacaktır. " dedi.

Öğretmenlerin fikir ve görüşlerinin kendileri için çok önemli olduğunu bu kapsamda öğretmenlerimizle daha çok bir araya gelerek ve taleplerini dinleyeceğini vurgulayarak başarılar diledi. 

Öğretmenlerimiz, İl Millî Eğitim Müdürümüze kendilerini ziyaret ettikleri için teşekkür ettiler.

KÜRE ÇOK PROGRAMLI LİSESİNDE ÖĞRENCİLERE ZİYARET

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, okul ziyaretleri kapsamında Küre Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Gümüş, "Siz gençlerle buluşmak geleceğe dair umutlarımızı pekiştiriyor. Eğitiminizi en iyi şekilde tamamlarken TEKNOFEST, TÜBİTAK vb. projelerde yer alarak, bilginizi ve yeteneklerinizi kullanarak ülkemize ve insanlığa büyük katkılar sağlayabilirsiniz" ifadelerini kullanarak öğrencilere başarılar diledi. 

Öğrencilerde İl Millî Eğitim Müdürüne kendilerini ziyaret etmelerinden ve sohbet etme fırsatı bulduklarından dolayı sevindiklerini belirttiler.

Editör: Mehmet Salman