4 Mart Pazartesi Kastamonu hava durumu, bugün hava nasıl? 4 Mart Pazartesi Kastamonu hava durumu, bugün hava nasıl?

KATSO, Ticaret Borsası, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Ziraat Odası Başkanlığı işbirliğinde düzenlenen toplantıda Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından bilgilendirme gerçekleştirildi.
Toplantıya Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, KATSO Meclis Başkanı Turgay Dellaoğlu,  KOSGEB İl Müdürü Nevzat Erol, TKDK İl Müdürü Ahmet Kuyulu, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Özcan Gazioğlu, KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Osman Kocadelioğlu, Özel Nefes Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Altıkulaç, İşadamı Metin Ünal, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Serhat Baş ve diğer davetliler katıldı.  
Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu; “Toplantımızı; kırsal kalkınmayı desteklemelerdeki desteklerden nasıl faydalanabileceğimiz ve önümüzdeki günlerden bunlardan daha fazla yararlanabilmek amacıyla gerçekleştiriyoruz. Odamızda görevli arkadaşlarımız sizin sorularınızı ve taleplerinizi not alıyorlar. Bakanımızın Kastamonulu olması hasebiyle bu desteklerle alakalı istişareler yapıyoruz. Kastamonu’ya daha fazla ne getirebiliriz, daha fazla ne destek alabiliriz gibi” ifadelerini kullandı.  
Tarım ve Orman İl Müdürü Özcan Gazioğlu, çalışmalar hakkında bilgi vererek; “İlimizde 2016-2023 yılları arasında toplam 13 etapta Bireysel Sulama Sistemleri destekleri kapsamında 34 milyon 132 bin TL tutarında bin 55 projeye destek sağlanmıştır. Aynı dönemler içerisinde 4 dönemde toplam 16 etapta Ekonomik Yatırımlar Desteklemeleri kapsamında 61 milyon 786 bin TL tutarında 74 projeye destek sağlanmış olup, Bakanlığımız tarafından 30 milyon 893 bin TL hibe desteği ödemesi gerçekleştirilmiş. Makine-Ekipman Destekleri kapsamında 88 milyon 211 bin 499 TL tutarında 973 adet projeye destek sağlanmış olup, Bakanlığımız tarafından 44 milyon 105 bin TL hibe ödemesi gerçekleştirilmiştir. Bu süre zarfında Kastamonu’da 2 bin 102 projeye destek sağlanmış, Bakanlığımız tarafından toplamda 92 milyon 65 bin TL hibe desteği ödemesi gerçekleştirilmiştir. Ekonomik yatırım projeleri ile 2 bin 897 kişiye istihdam sağlanmıştır. 2024 yılı Bireysel Sulama Sistemleri, Ekonomik Yatırım ve Makine-Ekipman Destekleri başvuruları başlamış olup, Kastamonu’daki üreticilerimize hayırlı olsun. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak bütün projelerin yanındayız. Elimizden geldikçe ne kadar çok projeyi geçirebilirsek, destek sağlayacağız” dedi. 
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Serhat Baş da 2024 yılı Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hibe Çağrısı kapsamında sunum ve konuşmasını gerçekleştirdi. (Cengiz Muhziroğlu – Ozan Furkan Atlamaz)

Kastamonu Katso (1)

Editör: Banu Türkmenoğlu