2024-2025 sezonunda Kastamonu'yu Türkiye Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’nde (KBBL) temsil edecek olan İstiklal Yolu GSK, iddialı bir kadro kurdu. Yeni sezonda hedefini ‘şampiyonluk’ olarak koyan temsilcimiz dış transferde kadrosunu 8 isimle güçlendirirdi.

2024-2025 sezonunda şehrimizi Türkiye Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’nde (KBBL) temsil edecek olan İstiklal Yolu GSK, kadro planlamasını büyük ölçüde tamamladı.

Önümüzdeki sezon hedefini ‘şampiyonluk’ olarak koyan temsilcimiz kadrosuna 8 isim katarken, altyapıdan a takıma yükselttiği 3 isimle de kadrosunu büyük ölçüde tamamladı.

Başkanlığını Emrah Avcı’nın yaptığı İstiklal Yolu GSK’da menajerlik görevini Furkan Özsakarya, baş antrenörlük görevini ise Cem Oran üstlenecek.

Temsilcimiz kasım ayında başlayacak yeni sezon önce Ağustos ayının sonunda Kastamonu’da bir araya gelerek hazırlıklarına başlayacak.

Yeni sezona Düzce'de hazırlanan Kocaelisporlu futbolcular idmana çıktı Yeni sezona Düzce'de hazırlanan Kocaelisporlu futbolcular idmana çıktı

ORAN: “SEZON SONUNDA HEP BİRLİKTE MUTLU SONA ULAŞACAĞIMIZDAN EMİNİM”

Ülke basketboluna uzun yıllar hizmet edeceğine inandıkları oyuncuları kadroya kattıklarını söyleyen İstiklal Yolu GSK Baş Antrenörü Cem Oran şunları söyledi:

“2024-2025 sezonunda Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’nde (KBBL) mücadele edecek olan İstiklal Yolu Spor Kulübü’nde antrenör olarak görev yapacağım. Kastamonu’na doğup büyümüş ve hem oyunculuk hem hakemlik hem de antrenör olarak altyapılarda TKBL ve altyapı Milli takımlarında ilimizi, ülkemizi temsil etme imkanı buldum. Yeniden güzel şehrimize A Takım seviyesinde hizmet etme fırsatımız doğdu. 2024-2025 sezonu için kadromuzu oluştururken kulübümüzün hedefleri ve projeleri doğrultusunda özellikle kendi evlatlarımızın içerisinde yer aldığı genç, dinamik, hırslı yıllarca ülke basketboluna hizmet edeceğine inandığımız oyuncuları kadromuza katmaya çalıştık. Şehrimizi en iyi şekilde temsil edecek hem yönetim, hem teknik ekip hem de oyuncu kadrosuna sahibiz. Taraflı tarafsız herkes sahada güzel ve başarılı sonuçlar alan bir takım izleyeceğinden emin olabilir. Sezon sonunda hep birlikte mutlu sona ulaşacağımızdan eminim.”

ÖZSAKARYA: “HEYECANLI VE ÜMİTLİYİZ”

Yeni sezon öncesi heyecanlı ve ümitli olduklarını ifade eden İstiklal Yolu GSK Menajeri Furkan Özsakarya, “2024-2025 sezonunda Türkiye Kadınlar Bölgesel Basketbol Liginde mücadele edecek takımımız için heyecanlı ve ümitliyiz. Kaliteli bir teknik ekibe sahibiz. Durumlara profesyonelce yaklaşıp bu ligde olabilecek en düzenli ve sistemli oluşumu yapmak ve sezon sonunda şampiyon olmak istiyoruz. Antrenörümüz Cem Oran'ın talepleri doğrultusunda 8 transfer yaptık 3 tane de altyapımızdan yetişen önü açık evladımız ile yola çıkacağız. Fırsatlar ve bütçemiz doğrultusunda 1 takviye daha yapmak istiyoruz. Oyuncu kadromuzdan bahsedecek olursam; Genç ve dinamik bir ekip oluşturduk. Daha önce bu ligde ve üst ligde şampiyonluğu olan şampiyon olan takımların temel parçalarını oluşturan isimler var kadromuzda. Önceliğimiz şehrimizin ve takımımızın ismine yakışır, kaliteli bir ekip oluşturmaktı. Heyecanlı istekli bir ekip olduk. İnşallah sezon sonunda kupayla kapatıp Süper ligin bir alt ligi olan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligine yükselmek ve şehrimizde ki alt yapı öğrencilerine hedef olmak istiyoruz. Değerli Kastamonulu iş insanlarımızı bizlerle beraber bu değere sahip çıkmaya davet ediyoruz. Kastamonu ismini hem bu ligde hem de inşallah diğer sezon üst ligde bizlere ve şehre yakışır şekilde temsil etmek istiyoruz. Kalıcı bir değer oluşturmak için bu değere bizlerle beraber sahip çıkacak değerli iş insanlarımızın desteği bizler için çok önemli.”

İSTİKLAL YOLU GSL’NIN KADROSU ŞÖYLE:

Simge Şeker (30 Nisan 2002) uzun forvet, Ceren Taşer (18 Ocak 2001) guard, Buse Başak (1 Ocak 2002) pivot, Emine Adan (5 Ocak 1998) guard, Merve Albayrak (14 Mart 2003) guard-kısa forvet, Sıla Naz Baş (6 Ocak 2004) uzun forvet-pivot, Beren Sude Karasslan (9 Ağustos 2005) kısa forvet, Elaysu Tuncal (2006), Sude Karagözoğlu…

Muhabir: Serkan Horuz